Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nem akarok élni?

Mit tegyek, ha nem akarok élni?

Figyelt kérdés

A családomra nem számíthatok, igazi barátaim nincsenek, mert nem tudok senkit annyira közel engedni magamhoz. Semmi értelmet nem találok az életben. Semmiben nem vagyok elég jó, hiába kapok visszajelzéseket az intelligenciámról. Mit érek vele? Csak mégjobban alá tudom támasztani magamnak, hogy miért nem akarok élni. Nagyon erős hullámok sodornak néha affelé, hogy csak simán felvágjam az ereimet. "Szar lehet", "Ilyen a művészlélek", mondják sokan, én pedig csak még lejjebb kerülök... Semmim sincs se pénzem, se kapcsolataim (csak olyanok, amik nem bírnak el problémákat), se családom, egyetemre nem jelentkeztem csak azért, hogy melegedhessek valahol. Ostoba, egyszerű idegesítő emberek között kell dolgoznom 12órákat,hogy megéljek valahogy... Nem bírom ezt már tovább. Évek óta depressziós vagyok és mindig hullámzik, voltam már lejjebb is. Mindig nyitott szemmel tapogatóztam a sötétbe ott lent. Mostmár elfáradtam. Mit lehet ilyenkor tenni, ha szimplán nem tud semmi meggyőzni arról, hogy akarjak élni?

Persze, persze az élet szép és vannak örömök, de ezek nem olyan örömök, amiért nekem megérné. Ennyi önutálattal nem is tudok igazán élvezni semmit. El kell terelnem a gondolataimat hülye, ostoba, egyszerű és többnyire szánalmas, keserű dolgokkal, hogy létezni tudjak. És mosolygok, nevetek, beszélgetek a semmiről... De mi értelme mindennek?



2022. jan. 27. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Költözz jurtába? Boldogság a világ végén egy jurtában - Mindentől távol, de a mindenséghez közel https://www.youtube.com/watch?v=yDTwdG_KMbY
2022. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Lásd be hogy te nem élni nem akarsz, hanem máshogy akarsz élni. És tegyél a kényelmedért. Hidd el hogy megéri 😀😉 biztos ügyi leszel 😁
2022. jan. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Én szívesen barátkozok veled, nekem nem feltétlen van igényem "közelségre". Írj ha gondolod.
2022. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
77%
Szerintem próbálj meg olyan elfoglaltságokat keresni amiben örömödet lelheted még ha csak 1 kicsit is, nem ismerlek de rengeteg dolog lehet hobbi még kevés idő mellett is el lehet időzni valamivel és figyelmet terelni a sok szarságról, ha valami jó. Legyenek elképzeléseid egy, sőt több jobb jövőről ha pl valami nem jön össze legyen a,b,c,d terved is és ha azok közül se jön be semmi, akkor is próbáld úgy nézni a dolgokat hogy még lehet jobb. Hidd el van és lehet sok szép és jó dolog az életben, csak kitartást mindig, még ha a legnehezebb helyzetben is vagy onnan is lehet kiút csak higgy benne még akkor is ha nehéz. Alakulhat még jól minden akkor is ha lehetetlennek tűnik, csak sose add fel és kitartást!
2022. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Tanuljál valami piacképeset amivel többet kereshetsz, értelmednek megfelelő helyen. Gondold végig mik az erősségeid, olyat válassz ami megfelel a képességeidnek. A munka ugyan legtöbbeknek nem önmegvalósítás (nekem se), hanem pénzkereseti lehetőség, de tehetsz azért hogy hozzád közelebb állót találj és többet kereshess.
2022. jan. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
... én 31 évesen tanultam újat. A gödörből való kijövetelhez az erőt az adta, hogy rátaláltam Istenre.
2022. jan. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy vagy mostanában?

2023. febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!