Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusnál mit csináltok,...

Pszichológusnál mit csináltok, amikor kínos csend volt? Egyáltalán előfordulhat ilyen?

Figyelt kérdés
Szoc. fóbiás vagyok és a kínos csenddel engem kinozni lehet. Inkább nem találkozom emberekkel, csakhogy ne kelljen átéltem. Ehhez képest a pszichologusnal többször előfordult, hogy nem szólalt meg miután befejeztem a mondandóm. Egyik alkalommal meg is szédültem nála mert annyira zavarban voltam emiatt... jó pszicholgusnal egyáltalán előfordul ilyen, vagy mindig van kérdésük? Borzalmas volt ezt megélni
2022. jan. 27. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Az ilyen nagy csend sziuációkban az a jó ha te kérdezed őt bármiről.
2022. jan. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ez komoly válasz?
2022. jan. 27. 17:13
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Igen. Próbáld ki.
2022. jan. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Nálam soha nem volt csend, mert mondtam a magamét. Te is kezdj el beszélni magadtól is, nem kell, hogy ő kérdezzen. Minek? Miért kellene neki állandóan kérdezgetni téged? Egy pszichológus számára az is információ, hogy, ha te adott helyzetben csak ülsz, és inkább szorongsz, mint sem megszólalj.
2022. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

#1 nalam azonnal levagta azt, hogy egy temat kerulni akarok, es azert kerdezgetem (szakmai dolgokat kerdeztem). Par perc utan megallt, es kerdezte: miert is beszelunk errol olyan sokat? Csak nem kerulni akarok valami temat? :D


Amugy nalunk is elofordult csend, de ez a jo csend volt. Hagyta, hogy megemesszem a dolgokat, valamint hagyott idot, hogy felkeszuljek a mondandomra. Volt amikor csenddel valaszoltam, mert nem tudtam mit mondani. Volt, amikor mas szempont jutott eszembe a csend alatt. Eleinte en is furanak talaltam, de kesobb megszoktam, es jol esett, hogy nem volt allando zsizseges.

2022. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Azt gondolom, hogy meg kellene neki mondanod, hogy ez a csend neked rossz. (Amúgy felteszem, hogy tudja.) És megpróbálhatod, hogy akármennyire is szorongat a csend, egy kis ideig elviseled. Meg is beszélheted vele, hogy fokozatosan "szoktasson" hozzá.


És az az igazság, hogy egy terápiában ezek a dolgok azok, amik majd előrébb visznek. A te esetedben az, hogy ki tudsz állni magadért, el mered mondani, hogy zavar a csend, javasolni mersz megoldást is rá... ez mind gyógyító lesz.


Egyébként én pl. kértem, hogy ne kelljen kezet fogni az elején meg a végén. Nagyon nehéz volt ezt kérni, mert a kereteket illetően igyekeztem konvencionálisan viselkedni, de megtettem és ezáltal tanultam. Fontos, hogy megértsd, hogy nem azért kérhetsz vmit a terapeutától, mert te fizetsz neki, hanem azért, mert felnőtt ember vagy, aki kérhet másoktól dolgokat és ha ez a kérés reális, akkor meg is kaphatja.


Sok sikert és ne add fel!!

2022. jan. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
85%
Pszichológus vagyok. A csend a terápiában, segítő beszélgetésben egy eszköz, az aktív hallgatás része. Pszichológusoknak is nehéz ezt megtanulnia (egyetemen nem is tanítják), mert nem olyan, mint egy átlagos beszélgetés, szóval a te terapeutádnak is ez valamikor nagy valószínűséggel nehézséget okozott. Hozd fel neki ezt a következő alkalomkor nyugodtan!
2022. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7, sajnos nálunk inkább az volt a helyzet hogy nem tudott mit mondani arra, amiket mondtam.. persze nagyon bonyolult a helyzetem, csak nem egy kis kezdő 25 évesnél voltam, hanem egy középkorú klinikai szakpszichológusnal.. azt gondoltam kicsit szakmaibb lesz a beszélgetés.
2022. jan. 31. 16:53
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor mondom neki pár mp után, hogy "na, mondjon valamit". 😃 Néha mond valamit, néha visszadobja a labdát, h mondjak vmit én, de megy tovább a beszélgetés, így vagy úgy, nincs csend. Meg persze ő is szokta magyarázni, hogy ezeknek a csendeknek jelentősége van, akkor megkérdezem, hogy "és ennek a mostaninak mi volt a jelentősége?", mondjuk erre 100 hogy visszadobja, hogy "ön szerint??" 😅
2022. febr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8


Szakmaibb? Hát hova mentél te, képzésre, vagy terápiára?

2022. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!