Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért "probléma", hogy örülnék...

Miért "probléma", hogy örülnék egy gyógyszernek vagy eszköznek, ami lehetővé tenné, hogy ne kelljen sportolnunk és a mozgáshiány mégse ártson nekünk?

Figyelt kérdés

Volt erről két kérdésem, egyik pár éve a tudomány rovatban, hogy van-e erre esély, hogy legyen ilyen, a másik pár napja az emberek rovatban, hogy mit szólnának hozzá. Mindkét alkalommal személyeskedésbe fulladt a dolog és támadtak engem. Miért baj, hogy ilyesmit szeretnék?

A sport a mai élet miatt generálódott szükséglet, régen sohasem kellett erre odafigyelniük az embereknek, hogy a napi kötelesség és szocializálódás mellett még sportoljanak is.


2022. jan. 30. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Persze drága, csak ha kicsit belegondolnál, vagy is lenne annyi eszed hogy kicsit végig gondolnád akkor tudnád hogy régen az emberek nem ültek 14 orakat is akár, nem irodai vagy folyamatosan állást igénylő munkát végeztek hanem komoly fizikai munkát ! Nem volt kocsi meg busz a legtöbb esetben gyalogoltak, akár órákat! Nem zabáltak csokit, csipszet, sőt hús is csak havonta párszor volt!


Egyébként akarni én is sok mindent akarnék..pl limit mentes bankártyát.

De az élet nem erről szól és nem is az akarás a lényeg hanem az hogy eléggé egyszerű vagy!

2022. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Persze drága, csak ha kicsit belegondolnál, vagy is lenne annyi eszed hogy kicsit végig gondolnád akkor tudnád hogy régen az emberek nem ültek 14 orakat is akár, nem irodai vagy folyamatosan állást igénylő munkát végeztek hanem komoly fizikai munkát ! Nem volt kocsi meg busz a legtöbb esetben gyalogoltak, akár órákat! Nem zabáltak csokit, csipszet, sőt hús is csak havonta párszor volt!"


Pont EZÉRT írtam, hogy a modern élet által okozott szükséglet a sport.

2022. jan. 30. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem probléma, szimplán tök fölösleges róla ábrándozni, mert ilyen sose lesz, nincs benne üzlet. A fél "világ" (szolgáltatások, termékek, magánegészségügy) már pont arra épül, hogy az emberek az életmódjuk által szétbarmolt testüket és pszichéjüket próbálják folyamatosan egyben tartani.
2022. febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Nekem nem probléma, de engem nem érintené, mert folyton mozgásban vagyok (fizikai munkám van futkározással, előtte-utána félórát gyalogló, annyira lakók a munkahelytől). Nincs autóm, a szintén félórára lévő boltba is gyaloglok+cipekedek, legjobb barátnőm a másik faluban lakik, oda is heti kétszer elgyaloglok, meg vissza. Nem eszek ész nélkül, izmos vagyok, lehet így a mai világban is élni (gyerekkorom óta fizikai munkához vagyok szokva, sosem voltam tunya, vagy kövér).
2022. febr. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem baj, hogy ilyesmit szeretnél, csak kissé éretlen. Aki nem fejleszt ki magában annyi önuralmat meg önfegyelmet, hogy tűrje a lemondásokat és a kényelmetlenségeket, azt előbb-utóbb irányítani fogja valaki más olyan, aki meg képes ezekre. Magyarán, ha túl kényelmes vagy, kiszolgáltatottá válsz és elgyengülsz. Egyébként már eleve túl kényelmesek vagyunk. Gondolj bele, meddig tudnál pl. áram nélkül túlélni. Veszélyesen távol kerültünk a természettől szerintem.
2022. febr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az élet már eleve lemondásokból és küzdelemből áll. Lehet, hogy fizikailag "kényelmes", de alig van szabadidőnk, rettentő sokat dolgozunk, én például mellette tanulok, szerintem komolyabb szakon és nem levelezőn. A sport pedig szükséglet és kellemesen elfárad az ember, boldogsághormon keletkezik, ami jó, de inkább a hobbijával foglalkozna az ember. Másrészt aki nem sportol (NEM magamról beszélek, én sportolok!!!), az nem hibáztatható azért, hogy nem jut eszébe / nem tudja rávenni magát. 150 éve még nem szükséglet volt az egészséges életmód.


Az a baj az egészséges életmóddal, hogy erőfeszítést igényel. Nem veheted meg útközben akárhol a reggelit, mert egészségtelen a legtöbb útközben kapható cucc. Ebédnél se mindegy, mit kérsz a kifőzdében, az ételek 80%-a egészségtelen, mivel túl sok szénhidrátot és zsírt tartalmaznak, míg kevés rostot, vitamint, ásványi anyagot. A sportra is külön kell odafigyelni. Sőt, én sokszor úgy érzem, kifejezetten kényszeresség, hipochondria kell legalább egy enyhe szinten, hogy az ember legalább részben tartani tudja az egészséges életmódot.

2022. febr. 3. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben teljesen igazad van. Senki nem mondta, hogy az élet könnyű. Neked kell eldöntened, hogy mire áldozol és mire nem. Simán lehet, hogy neked szerencsés a genetikád, és egészségtelen életmód mellett is leszel 90 éves, mint Churchill.


Szerintem a legtöbb időt megevő dolog a munka, így a legfőbb dolog, hogy azt sikerüljön elérned, hogy abban boldog és elégedett légy és lehetőleg egészséges is legyen. Ez egyáltalán nem kis feladat.

2022. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!