Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beleőrültem a covid-hisztériába?

Beleőrültem a covid-hisztériába?

Figyelt kérdés
Alapból hipochonder vagyok, mióta az eszemet tudom, de amióta az első európai esetek megjelentek 2 éve, azóta napi szinten vagyok rosszul, beszélem be magamnak mindenféle apró tünet alapján, hogy most tuti, hogy benyeltem (általában torokfájás, láz érzés, fáradtság, karfájdalom, vacogás, ami előhozza ezt). Ettől függetlenül, bizonyítottan még egyszer sem ment át rajtam. Oltva nem vagyok (súlyos allergiás reakcióm volt egy régebbi oltásra), az sem oldaná meg a problémám, mert még ha az allergia nem lenne, akkor is a szúrka mellékhatásaitól rettegnék évekig (környezetem visszajelzései alapján joggal). Emberektől elszigetelten élek egyedül, szociális kapcsolataim megszűntek, a tér beszűkült, egyedül boltba járok el, tökig FFP2-ben. Úgy érzem, egyre jobban elveszítem a józan eszem, ha még maradt egyáltalán... Van még valaki így? Hogyan kezelitek, meddig lehet még lesüllyedni? Pszichológusnál régebben jártam pár alkalommal, pszichoterapeuta és kognitív viselkedésterápia lesz a következő lépcső, csak érjem meg. A "kúrmánypropaganda" hatásos volt rám...
2022. jan. 31. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban. Én nem azért nem vagyok oltva, mert allergiás vagyok, hanem mert így döntöttem. Ezzel a döntéssel vállaltam/vállalom az izolációt is, mert a vírust sem szeretném elkapni. Az emberek nem látják veszélyesnek sem az oltást, sem a vírust, én mindkettőt, így én is ebbe a helyzetbe ragadtam, mint te. Eddig elviselhető volt a bezártság, a korábbi hullámok tetőzése után mindig szocializálódtam, kimozdultam, de most hogy ilyen brutálisan terjed az omikron, és gyakorlatilag szándékosan akarják átfertőzni a társadalmat a nyájimmunitás elérése érdekében, újra bezárkóztam (szerencsére megtehetem, passziváltattam az egyetemet).

Várom, hogy az omikron is tetőzzön végre, bár elvileg nem annyira virulens, mint a delta variáns.


Oltatlanul van is okod félni, szóval annyira nem alaptalan a félelmed.

2022. febr. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindkettőtöknek üzenem, hogy agorafóbiásnak lenni (amikor nem tudsz otthonról elmenni a kóros mértékű szorongás miatt) nagyjából hasonló, csak míg én már 20 éve bezártam magam, ti még csak 2 éve.


Igen, menjetek terápiára, foglalkozzatok sokat a szorongásotok okaival, oldjátok meg és éljétek az életeteket!!

2022. febr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!