Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Reszketve ébredek, v aludni...

Reszketve ébredek, v aludni sem bírok, a nyugtató nem segít semmit, antidepresszáns kéne? Ez pánikbetegség? Arra mi a jó? Szakítás után és nagyon nehéz anyagi helyzet miatt, beleőrültem, belebetegedtem.

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha hosszú lesz, igyekszem tényszerű maradni.


Elhagyott az életem párja, 12 év után, mindent őrá építettem.

Most akartunk kisbabát, amikor már mindent meg tudnánk adni neki.

Tehát már benne vagyok a korban ezügyben.

Ketten együtt jól kerestünk, vagyis inkább ő keresett jól, és itthagyott az agyvérzéses apámmal a semmi kis fizetésemmel és a hitellel.

A hitelt 5 éve az én nevemre vettük fel, mert elég volt 1 ember, és akkor minek adósodjon el mindkettőnk.

Ő is magáénak érezte, szépítgettük, javítgattuk, mert elég romos.

Most már úgy áll hozzá, hogy semmi köze ehhez a házhoz, nem az ő nevén van, a hitelt oldjam meg, felnőtt nő vagyok.

120 ezremből majd' 80 a hitel, a többi a rezsi. Azért ilyen sok, mert villannyal fűtünk, és nincs is más lehetőség, semmi nincs kiépítve.

Az apukám is itt van, hárman voltunk, tehát kettőnket hagyott itt, állítólag szereti, de hát emiatt nem maradhat.

Apukám tavasszal agyvérzést kapott, most járni is alig tud. Csak tévézik, vegetál. A párom hordta autóval orvoshoz, mert egy buszra már fellépni sem tudna, a 3 percre lévő buszmegálló neki 2 óra lenne. Ha néha wc-re megy vagy az udvarra, elesik, és negyed óra, mire felkel.

A háziorvosa azt mondta, a mozgáskorlátozott kártyát meg se próbáljuk, meg a leszázalékolást se, mert erre nem adnák meg, fel tud állni, bottal vagy kerettel tud menni pár métert, tehát nem mozgáskorlátozott.

Így ő csak 28 ezret kap, amiből kb 10 ezer a gyógyszere. A másik 8-9 ezer pedig a szociális ebédje, ami muszáj, hogy főtt ételt egyen, én nem is tudnék főzni minden nap, meg ennyiből tuti nem hoznám ki a levest-másodikat 20-22 munkanapra.

Én jóformán már nem is eszek, egyrészt nem is jut rá, másrészt egy falat se megy le a torkomon, az idegtől.

A szív- és vérnyomás-problémáit örököltem, és asztmás is vagyok, előző 2 gyógyszert napi szinten kéne szednem. Érzem is sokszor, hogy szúr a szívem, de az én gyógyszereimre már nem jut.

Ja, a házat nem tudjuk eladni, még 13 év hitel van rajta, és falun van egy nem túl jó régióban, rossz helyen, földúton, és romos állapotban. Sajnos a devizahitelek miatt több rajta a hitel, mint amennyit ér.

Kocsival jó volt, hogy legalább itt csend van, meg nincs a szánkban a szomszéd, de a kocsit ugye vitte, az az övé, meg hát nekem jogsim sincs, de fenntartani sem tudnám.


Volt, aki azt javasolta, hogy sportoljak. Falu, nincs közvilágítás. Kóbor kutyák viszont igen. Hideg van, kimelegednék. A fürdőszobát nem fűtjük, nem merjük. A szobában 17 fok van, nem vehetem feljebb, mert nem tudom kifizetni. 1 hónap múlva éves leolvasás, rettegek.


Természetesen néztem másodállást. Itt felénk semmi. Inkább keresnek, mint kínálnak. Én irodában dolgozom, érettségivel, ez se sok. Munka után nem mehetek még takarítani sem, ezren hirdetnek, én csak az 1001. lennék, de ami a lényeg, hogy ide falura nagyon rossz a közlekedés, nem tudnék hazajutni, és ugye az apukámnak is hozni kell napi 1-2 kiflit, vacsorára, egyszerűen ennyi jut. Pénz nélkül otthonba sem tudnám adni, hogy egy másik helyen jobb állást keressek.


Először 0,25 mg Xanaxot kaptam, egyenlő a semmivel.

Majd kaptam egy doboz 1 mg-ost, egy hétig annyit segített, hogy aludni tudtam vele. De már az sem.

Napok óta hajnalban ébredek, ma pl hajnal 2-kor, reszketek, remegek, hiába veszek be újra, nem tudok aludni, pánikolok, bőgök, annyira kilátástalan minden.

Nem látok kiutat, csak az öngyilkosságot, de az Apukámmal akkor mi lenne?

Önkormányzati meg egyéb segélyre nincs esélyünk, mert ugye van munkám, a hitel meg senkit nem érdekel.

A szociális ebéd egy alapítványtól van, ők ennyit tudnak tenni, de egyebet nem.


Xanaxnál van erősebb?

Vagy egy antidepi most jobb lenne?

Azokat nem ismerem, mi a hatása?

Mennyibe kerül?

Most tényleg a gyógyszerekre koncentrálok, bocsánatot kérek, de már minden egyébre gondoltam, és nincs megoldás.


2016. nov. 30. 18:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A háziorvos kötelessége kiadni az orvos szakértői bizottság felé egy beutalót.

Aki mások segítségére szoruló személy, az a legsúlyosabb rokkantnak vélelmezhető, a társadalombiztosítási törvények szerint. A beteg ezzel az 54 százalékos mértékű egészségkárosodottként vélelmezett szakvéleménnyel keresse fel a Nyugdíj Biztosítási Igazgatóságot, ahol a rokkantsági nyugdíj iránti igényének az előterjesztését befogadják.

2016. nov. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Akartuk, de megmondta az orvos, hogy esélytelen, meg fellebbezni is pénzkidobás, ennél rosszabb állapotú betegére sem adták meg.

Ráadásul - lehet kifogásnak tűnik - de az orvost felkeresni sem tudnánk.

Senkink sincs, nincs családunk, taxira gondoltam, de oda-vissza több, mint 10 ezer lenne, egyszerűen esélytelen.

Évekkel ezelőtt egy esküvőről taxiztunk haza, már akkor is baráti áron volt 5000.

Tehát nem kapná meg.

A másik pedig - és szintén nem elhanyagolható - hogy az apukám úgy jött ki a válásából, mert mindent veszni hagyott, hogy szabaduljon végre a nőtől, hogy egész életében letiltásai lesznek, nem csak 1, azaz ha valaha kapna is többet, akkor is ennyi maradna a végösszeg.


De írtam, hogy engem most a dolog gyógyszeres rész érdekel, hogy van-e a Xanaxnál erősebb, ill. miben más a másik fajta gyógyszer.

2016. nov. 30. 19:26
 3/20 anonim ***** válasza:

Másik orvos.

Vöröskereszt, valamelyik egyház nincs a környéken?

2016. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A gyógyszerekkel vigyázz, a reszketés simán lehet nyugtatóelvonási tünet. Olvasd csak el a mellékhatásokat, azok sokszor nem is mellékhatások, hanem a hozzászokás miatti elvonási tünetek. Persze a helyzeted elég szörnyű, de higgyél nekem, a nyugtatók csak rontani fognak rajta.
2016. dec. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

A nagybatyam nem reg halt meg,a papirjan az volt hogy alkoholizmus miatt.

Nem ivott! Nyugtatot szedett,de azt ugy mint a cukrot. A gyogyszer nem megoldas!

Megprobalhatnal futestamogatast kerni.

2016. dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Futestamogatast? Az mi? Kitol? Olyat mar hallottam,h az onkormanyzat fat oszt a raszoruloknak,de faval mi semmire se mennenk, meg irtam,h alapbol megvan a jovedelmunk,az onk.ot meg nem fogja erdekelni a hitelunk. Aramos futesre sztem nem jar ilyesmi.
2016. dec. 1. 14:11
 7/20 anonim ***** válasza:

Mindent kérdezz meg, mindennek járj utána, minden lehetőséget fel kell kutatni, meg kell próbálni.

A rokkantságit ahogy az első írta, ő biztos tudja, a háziorvosról annyit, hogy ismeri apukádat, szerintem elég, ha te mégy el hozzá egyedül, és adja ki a papírt, úgyis tudja, mi baja, és helyetted ne döntsön, te meg akarod próbálni.

A fűtésnél van ilyen, hogy szociálisan rászorulóknak támogatás. Gondolom, mivel villannyal fűtötök, az áramszolgáltatónál kell érdeklődni. (Mindenképpen a szolgáltatónál kell érdeklődni).

A másik, hogy van olyan, hogy éjszakai áram, ami olcsóbb, a szolgáltatónál érdeklődd meg.

A hitellel kapcsolatban: létezik olyan, hogy hitelkiváltás kedvezőbbre. Mi kijöttünk a devizahitelből, szóval ezt nem tudom pontosan, de biztos, hogy van ilyen, bemégy egy-két bankba, másikba, nem ott, ahol vagytok, és megérdeklődöd. Összehasonlítod az ajánlataikat, melyik a kedvezőbb.

Illetve nézd meg ezt az oldalt.

[link]

Olyan is van, hogy osztrák hitel, adnak magyaroknak, de állítólag már annyian kérték, hogy kevesebbet.

Segélyeknél, támogatásoknál amúgy nem az a legfontosabb, hogy neked van munkád, hanem, hogy mennyi marad magatokra, leszámítva a terheiteket.

Van egy ilyen oldal is, nem tudom, van-e itt, ami nektek használható, nézd meg:

[link]


Az idegről: beidegeled magad, hiszen állandóan a helyzeteteken jár az eszed, semmi máson. Pont arról kellene elterelni a figyelmed.

Van olyan altató, hogy Lendormin, nem álmosít másnap, nem üt ki, vagy ilyesmi, Xanax mellett szedhető. Legalább pihennél.

Én nem tudom, hogy ilyenkor jó-e az antidepi, szakembert kell megkérdezni.


Szóval ezen a helyzeten, ezen az idegállapoton kell túlleni. Biztatni magad, hogy jobb lesz, biztos, hogy jobb lesz, hogy lesz megoldás.Elkezdeni menni előre, és majd jönnek a jó dolgok. Akár gyógyszeres segítséggel, de nem szabad ezeken enned magad. Ha ilyen ideges vagy, és csak a problémákon jár az eszed, csak kikészülsz még jobban. És neked most arra van szükséged, hogy találj valami megoldást. Fenti dolgoknak pl. utánanézhetsz. Nem szabad ilyeneket elhinni, hogy a körzeti orvos azt mondja, úgysem kapnátok meg, ilyen pesszimista, mindent meg kell próbálni, amíg el nem utasítanak, addig nincs nemleges válasz.


Még valami: álláskereső oldalakon, pl. profession.hu, tehát KOMOLY álláskereső oldalakon nézzél otthon végezhető munkát. Nem ilyen hülyeségeket, hogy borítékolás, meg ilyenek! Meg ilyen kamuk, meg Avon, meg hálózat! Azt nem. Komoly oldalakon, komoly hirdetések között. Írjak még? workania.hu, indeed, jobline.hu, jobinfo.hu, [link] Próbáld meg.


Fel a fejjel! :-)

2016. dec. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Voltam azóta gyógyszert íratni, és rákérdeztem újra az orvosnál. Azt mondta, meg lehet próbálni, de úgy lenne értelme, hogy mindenből van friss lelet, hogy nem javult az állapota.

Mióta Ő elment, 4 vizsgálatot hagytunk ki, mert nem tudtunk elmenni. Hetente többször írtam neki, több száz sms-t összesen, és ezekben többször megemlítettem a vizsgálatokat... de semmit nem reagált rá pedig rengeteg szabadideje volt meg tp-n is volt 2-3 hetet.

Volt olyan vizsgálat, amire év elején kértünk időpontot, júniusra adtak. De akkor az öreg épp bent feküdt az agyvérzése miatt, nem tudtunk elmenni. Akkor betelefonáltam, hogy ne várjanak, inkább kértem új időpontot, és akkor, júniusban adták ezt a decemberit.

Fél év...és ezt Ő is tudta, mégsem segített semmit.


Áramszolgáltatónál sincs, és sehol sincs fűtésre támogatás. Valaha volt gázártáogatás, de már nincs, mindegy, mert gázunk sincs. Tüzifa van nagyon-nagyon rászorulóknak, egyrészt meg sem ítélnék nekünk, másrészt meg semmit sem tudunk vele kezdeni.


Hitelkiváltásban gondolkodtunk még az elején, mikor jöttek a nagyobb törlsztőrészletek. Elég alaposan utánajártam... nem kaphatok újabb hitelt, hiszen jelenleg nem vagyok hitelképes. KHR-listás vagyok, és a házon jelzálog van. Egyetlen bank sem tesz rá új jelzálogot, amíg rajta van a ásik. Nem számít, hogy ezzel az új pénzzel épp a régit akarod kiváltani...nem így megy.

Vagy kell egy adóstárs, aki nagyon jól keres, vagy egy másik ingatlan, amit addig beterhelnek jelzáloggal. Még akkor kérdezték, hogy be lehet-e vonni másik ingatlant, családtagét, szülőkét, bárkiét? Szóval ez teljességgel lehetetlen. És anno, mikor ezt a hitelt felvettük, az is egy csomó költséggel járt, vagy 200-300 ezret kiadtunk, mire megkaptuk a hitelt. Én ilyenekre sem tudnék költeni, hogy értékbecsló, hitelbírálati díj, folyósítási jutalék, stb stb.

Ingyen meg semmit nem adnak.

2016. dec. 18. 16:44
 9/20 A kérdező kommentje:

Persze, hogy a problémákon jár az eszem, semmi másra nem tudok gondolni.

Nem lehet ezt ilyenkor kizárni az agyadból, lehetetlen.

Pszichiáterhez kértem időpontot.

január közepe... egy hónap.

Közben karácsony, új év, amit nem velem tölt el, hanem az új nővel utazik. Oda, ahol idén együtt akartunk nyaralni...én nézegettem tavasszal a szállásokat, útvonalat, nyitvatartást, látnivalókat... mert mind a ketten el akartunk oda menni. Az öreg agyvérzése miatt sajnos kimaradt, és most elviszi oda az a nőt. Valószínüleg eszébe sem fog jutni, amikor ott látják majd azt a gyönyörű tájat, hogy én is ugyanezt szerveztem kettőnknek, pár hónapja. Azért, mert tudtam, mennyire szeretné látni, és örömet akartam neki szerezni.

Bármit is tennék, nem tudom kiverni a fejemből.

Eddig legalább munkanapok voltak, próbáltam a munkámra koncentrálni, de az se sikerült, sokszor felálltam és kimentem a wc-re sírni. Pedig ott még beszélnek is mellettem és elterelik a figyelmemet.

De most jön az ünnep, itthon rohadok egyedül, vagyis az öreggel. Ő tévézik egész nap. Ha véletlenül elsírom magam, vagy felhozom a témát, magamra hagy, nem akar erről beszélni.

Nálam 16 fok van, nála 14. Rendesen hideg van. Ebben vagyunk egész nap. Te így hogy tudnál bármi másra koncentrálni?


2 héttel azelőtt, hogy elment, még mondta, hogy hol lesz a karácsonyfánk...

És én erre a 2 hónapra 4-5 utazást szerveztem kettőnknek, ebben 2 külföldi ország lett volna, meg fent a hegyekben pár nap...és tudod, azzal hagyott itt, hogy "elmentünk egymás mellett"...

2016. dec. 18. 16:54
 10/20 anonim ***** válasza:

Kicsit úgy jön le ez, de esküszöm nem akarlak bántani, hogy a pénze hiányzik eléggé. Vele ilyen olyan utazásokat szervezgetsz, nélküle meg kishijján éhenhaltok, és bezárva rekedsz egy istenháta mögötti faluba.

Én azt javaslom, valami bármi ellátást, felügyeletet kerits az öregednek, te meg szépen kotorj ki külföldre dolgozni. Ha úgy van, hagyj fel mindent.... Tudom könnnyű mondani, és iszonyat nehéz lépni, de kb nincs más választásod. Örülj inkább, hogy nincs gyereked, mert ha lenne, akkor aztán végképp meg lennél lőve, és esélyed sem lenne lépni semerre. Így még van!!! Átérzem a kétségbeesésed,én is megjártam a poklot és gyanítom, hogy még nincs vége...

A nyugtatót ha kell, szedjed, és a vérnyomásodat is kezeltesd, főleg amíg ilyen kritikus a helyzet. Az antidepresszánsra nem tudok mit mondani.... én is megpróbáltam 2 félét szedni, de a probléma megmarad, nem is biztos, hogy hatni fognak, mivel a problémád a jelenben van!!! Az aggódást nem fogja kiverni a fejedből meg a kétségbeesést sem. Vannak másféle szorongásoldók is, nem csak az antidepi meg a xanax, de erről az orvos többet tud mondani. Addig örülj, amíg nem alakul ki egy pánikbetegség vagy hasonló, mert akkor lesz csak igazán cumi az életed.

Próbára tesz az élet nevű játék éppen.... Sok kitartást kívánok, komolyan! Ha gondolod írhatsz privibe, hogy mi van. De próbálj a megoldásra koncentrálni! Amúgy apádon kívül senki más rokonod sincs? Se anyud,.se testvéred vagy bárkid, aki ápolhatná? Lehet csúnya dolog, de nem áldozhatod fel magad a félig magatehetetlen apád miatt.......Szerezz valakit, aki felügyeletére lenne és húzás elfele!!!!! Ahogy kiveszem az írásodból, nincs senki aki odakötne az öregeden kívül. Ha kimész valahova külföldre, nemcsak a pénzed lesz több, de új embereket is megismersz, belecsöppensz egy új környezetbe, bármi kisülhet belőle :))) 27/L

2016. dec. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!