Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha már teljesen...

Mit tegyek, ha már teljesen beleőrültem és az orvos nem tud segíteni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Amióta az eszemet tudom, lerondáznak az emberek. Próbálok minél szebben kinézni, sminkelem magam, adok a külsőmre, minden reggelem abból áll, hogy kivasaljam a göndör hajam. De egyszerűen nem használ! Testfelépítésre elég vézna vagyok, nem tudok hízni, és mégjobban fogyok csak, a környezetemnek feltűnt, és azt hiszik anorexiás vagyok. Utálok kimenni az utcára, utálom mikor rámnéznek az emberek. Középsuli óta minden nap azt hallgatom,idegenektől, hogy milyen csúnya vagyok. "De csúnya" "olyan csúnya, hogy megijedtem" "csúnya" "ronda". Én már nem bírim ezt. Pszichiáterhez járok, kaptam tőle gyógyszereket, hogy legalább emberek közé merjek menni, de nem segített. Utálom az életem, utálom hogy ilyen pofával születtem, és undorodnak tőlem az emberek. Egyszerűen nem tudom mit tegyek, nem alszok semmit, napi 3-5 órákat, és ez egész évben így ment. Talán a 7 óra volt a legtöbb amennyit aludni bírtam. Mit tegyek? Előbb-utóbb megfogom magam ölni, ha így folytatom, mert én ezt már nem tudom elviselni. A pszichiáterem meg újabb meg újabb gyógyszereket ír, amiket hiába szedek, nem érzek magamon változást, maximum boldog leszek tőlük, de amint jól érzem magam, és a sulifolyosón meghallom, hogy "csúnya", lőttek az egész jókedvemnek. Szinte mindig sírva megyek haza.
2018. jún. 8. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Először is csúnya nő nincs, csak kevés alkohol.


Másrészt nem csúnya vagy, csak magasabb nehézségi szinten játszod az élet nevű játékot. Mondjuk elég szar játék, bár a grafikája nagyon jó.


Harmadrészt az ilyen kicsinyes beszólások az éretlen suttyókra jellemzőek. Az is leginkább Kelet-Európában. Ha kiköltöznél nyugatra, ott senki sem bírálgatna, mert az legalább akkora taplóság, mintha leköpnének. Érett, felnőtt ember mondjuk Kelet-Európában sem beszél így egy másik emberről.


Ajánlom figyelmedbe a szikhek filozófiáját a nőket illetően. A szikhek szerint Isten azért teremtette a nőket, hogy a férfiak gyönyörködhessenek bennük (és más dolgokat is csináljanak, de ezzel kezdődik). Mivel Isten tökéletes, ezért csúnya nő nem létezhet. A "szép" nők valójában csak hétköznapiak. Ha pedig egy nő nem jön be egy férfinak, az nem csúnya, hanem nem neki szép. Valaki másnak van kitalálva, megteremtve, aki majd szépnek fogja látni.


Ez egy nagyon mély bölcsesség, és eszerint kellene élned. Kit érdekel, mit kritizálgat egy éretlen kamaszfiú az iskolában?


Különben ha gondolod, küldj egy képet magadról. Én egy 41 éves férfi vagyok, láttam elég nőt, és azt is, hogy melyikkel mit lehet kezdeni, ha elégedetlen magával. Megmondom neked, mit tehetsz magaddal, hogy vonzó legyél. De lehet, hogy csak idő kell hozzá. Például volt egy barátnőm, aki gyerekkorától fogva kövérnek hitte magát, mert ezzel csesztette a sok kis g...i már óvodától. 30 elmúlt, mire felfogta, hogy különlegesen szép, csak a szorongásai nem engedték ezt meglátni. Most 33 éves, és ilyen bomba csajt ritkán látni. Amint elkezdett hinni magában, mindjárt a kisugárzása is megváltozott. Szóval mutasd magad, és kapsz egy pártatlan értékelést egy érett férfitól, aki garantáltan se bántani, se megdugni nem akar. Írj privátot.

2018. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom elképzelni, hogy annyira ronda lennél, hogy folyamatosan megszólnának. Egyrészt extrém ritka a különlegesen ronda ember, a legtöbb csak simán nem szép, hanem átlagos, másrészt akkor se mondják, pláne nem nyakra-főre. De ezt a saját füleddel hallod naponta többször közvetlenül fél méterről bele a szemedbe?

Pszichiáter helyett pszichológus kell neked, ő érne is valamit. Az önmagadról alkotott képet kell a realitáshoz közelebb vinni. Ha az iskolában szekálnak, másik iskolába kell menni. De az emberek megítélésében nem az számít, hogy milyen a külsejük, hanem hogy mennyire barátságosak, érdeklődők, segítőkészek. És ha valaki ilyen, még akkor is sokknak szebbnek látják, hogyha valóban ronda. (Nekem is küldhetsz privátban képet, én egy idősebb nő vagyok.)

2018. jún. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A gondor haj egyebkent gyonyoru!

Es a pszichologusok azt mondjak az emberek a tukorben nem a valosagot latjak,hanem sokkal rondabbnak latjak magukat!

2018. jún. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Olyan pszichológushoz járj, aki kiképzett terapeuta. A Te problémádon gyógyszer nem segít!
2018. jún. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Küldhetnél magadról egy fényképet! Megmondom, hogy tudsz e illetve mit kell változtatnod a külsődön, hogy ne érjenek ilyen megjegyzések!
2018. jún. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Egy kis update:


Az öngyilkosság mellett döntöttem, mert én már ezt nem bírom tovább. Jobb nem végigszenvednem az életet egy ilyen pofával, ami miatt folyton negatív megjegyzések érnek. Öltözködhetek akárhogy, sminkelhetek akárhogy, ezen semmi nem segít, egyedül a plasztikai műtét, de azt nem tudnám miből finanszírozni.


Szóval, kiemeltem a kérdést, hátha látja még valaki, a világot nem tudtam megváltani, de jó lenne, ha felfognák az emberek, mekkora súlya van leszólni valaki külsejét (amiről nem is tehet). Sajnálom én is hogy így alakult, de sok rendes embert megismertem itt, a válaszokból, üzenetekből. Köszönöm a támogató szavaitok, de mint látjátok, vannak dolgok amin az sem segít.

2018. júl. 14. 12:01
 7/10 anonim ***** válasza:
NEEE, nagyon remélem ezzel is csak figyelem felkeltést akarsz, fontos amit mondasz, de nehogy megtedd!
2018. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fiatal koromat Én is így éltem le. 26 évesen öngyilkos is lettem, szénmonoxiddal mérgeztem meg magamat. Aztán valahogy rámtaláltak, és újabb 20 év szenvedés következett. Mire újra rászántam magam, de már egy másik gázzal próbálkoztam, és ekkor jött a meglepetés. Most már én is szeretek élni, és terveim is vannak a jövőre nézve. Van remény mindig, hogy a világ megfordul körülötted! De ehhez nem a világnak kell mozdulni, hanem a Te szervezetednek kell megtalálni a harmóniát környezetével.

A boldogság nem az apró örömök, az anyagi javak halmaza, hanem a lélek szabadsága! Mikor nem vagy elkötelezve senkinek és semminek.

2018. júl. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon remélem, hogy azóta jobban érzed magad! Remélem, találtál egy jó pszichológust (nem pszichiátert!!), akiben meg tudtál bízni, megnyílni neki, és tudtad engedni neki, hogy segítsen.


Én gyerekkorom óta küzdök evészavarokkal, kétszer megpróbáltam megölni magam. Mindig rondának és kövérnek látom magam. 50 kilósan is kövérnek láttam magam, és pánikrohamokat kaptam, nem mertem kimenni az utcára, azt hittem, mindenki azt figyelni, milyen dagadt vagyok. Elképzeltem, hogy ha eleget fogyok, akkor végre szép leszek és minden baj megoldódik. Nem így lett, minél többet fogytam, annál kövérebbnek láttam magam. Másfél évvel ezelőtt rászántam magam, hogy felkeressek egy pszichológust. Eleinte nem bíztam benne, majdnem egy év kellett, minden héten egy terápiás ülés ahhoz, hogy végre meg tudjak nyílni neki, és el tudjam fogadni a segítségét. Már tudok előtte sírni, ami nagy dolog. Nem megy a gyógyulás egyik napról a másikra, még most is sokat szenvedek, szinte minden nap, mert nem tudom elhinni, hogy normálisan nézek ki. Szörnyetegnek látom magam. De már kezdem megérteni, hogy nem látom magam helyesen. Nem szabad hinnem a saját szememnek, mert torzítva lát. De ahhoz, hogy legalább ezt megértsük, kell egy jó szakember.


Nagyon bízom benne, hogy valahol életben vagy azóta is, és rendbe jöttek a dolgok. Okos lány vagy, látom az írásodból. Megérdemled, hogy boldog életet élj és meglásd, hogy szép vagy! :)

2020. máj. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Törölt felhasználó, de reméljük, hogy nem lett öngyilkos.
2022. jan. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!