Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek jött vissza post...

Valakinek jött vissza post covidos szorongàs, pánik omikron fertőzés utàn?

Figyelt kérdés
Egy éve voltam covidos, utána jött elő szorongásos, pànikos tünet. Most egy hete kezdődött omikron (gondolom az), pozitív teszttel, nem durva lefolyással. Már a tesztem negatív, viszont pár napja visszajött elég intenzíven a szorongás, nem jó alvás... Pedig már elég jól csitult egy év alatt.

2022. febr. 1. 06:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy év után, még az első fertőzés után is benne vagyok, generalizált szorongással és pánikzavarral diagnosztizálva. Gondolom egyénileg eltérő ennek a súlyossága.
2022. febr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
A covid nem hinném hogy okoz ilyen szorongásos zavarokat.
2022. febr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 Pedig okozhat sajnos a trauma is. Nekem súlyos influenzám volt 2017 környékén, és utána diagnosztizáltak nálam generalizált szorongást, és jöttek a pánikrohamok. Senkinek nem kívánom ezt a poszt tünetet.
2022. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok. "Egy másik kutatás szerint a Covid-19 az agyat az asztrocitákhoz kapcsolódva károsítja. Az asztrociták kulcsfontosságú szerepet töltenek be: ezek látják el tápanyaggal a központi idegrendszer sejtjeit. Dr. Clarissa Lin Yasuda, a brazil Campinasi Egyetem idegsebészének laboratóriumi vizsgálatai során kimutatta, hogy a koronavírussal fertőzött asztrociták nem táplálták tovább a többi idegsejtet, épp ellenkezőleg: ismeretlen toxikus anyagot kibocsátva pusztították őket. A kutatás szerint ez okozhatja a koronavírus betegeknél a pszichés, neurológiai tüneteket."

És ez nem egy kamu oldalról van, rengeteg helyen írnak róla, ez a probléma bizonyított tény, csak még a konkrét megoldást nem tudják rá a tüneti kezelésen kívül. A kezelőorvosom is megerősítette, hogy nem vagyok egyedül ezzel, van akit kevésbé, van akit jobban érint ez, egyénfüggő, de létezik sajnos.

2022. febr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ezt találtam ma reggel: "Idegrendszeri tüneteket is okozhat az omikron vírus és nem csak felnőtteknél, gyerekeknél is."
2022. febr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 2021 novemberében volt deltám utána omikronom, azóta szorongok. Ilyen fura belső vibrálás, mintha ki akarnék ugrani a bőrömből érzés. Nem alszom jó, már ha el tudok aludni. Rémálmaim vannak és éjjel kiabálva felriadok. Makk egészséges voltam :) remélem ez el fog múlni, próbálok nem ráparázni jobban.
2022. ápr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!