Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyult már meg teljesen...

Gyógyult már meg teljesen innen valaki hipochondriából?

Figyelt kérdés

2 éve hipochonder vagyok és egyszerűen nem tudom elképzelni hogy bármikor ezt el tudom hagyni mármint...tudom aki nem élte még át az csak azt mondja hogy csak hiszti meg olyan könnyű ez de nem... borzasztó mentális betegség... lényeg a lényeg...aki gyógyult már meg ebből azt kérem hogy írja már meg hogy hogyan csinálta, milyen módszerekkel stb

Előre is köszönöm!


2022. febr. 1. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én éveken keresztül hipochonder voltam.

Egyszer elkezdett nagyon eldurvulni, de tényleg, majdnem napi szinten jártam ilyen orvoshoz, olyan orvoshoz, rakat pénzt otthagytam magándokiknál, mind negatív eredménnyel.

Egy ponton megelégeltem, és felkerestem egy pszichiátert.

Ő felírt nekem antidepresszánst, az egy 3 hét alatt elkezdett kihozni ebből (depressziós is voltam és szorongtam is). Egy hónap múlva elkezdtem vele pszichoterápiát is. A kettő együtt teljesen kihozott ebből, már reálisan látom a dolgokat.

2022. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na hát ez nálam úgy néz ki hogy én nem orvoshoz járok hanem neten nézegetem a dolgokat....és azért hogy ne dokikhoz járjak....és én most olyan ponton vagyok hogy....már annyira tultoltam hogy olyan mintha nem lennének érzéseim...mintha egy robot lennék.... borzasztó
2022. febr. 1. 18:26
 3/9 A kérdező kommentje:
Másik problémám... brutálisan tulgondolok mindent...fiú vagyok 19 éves....de...aah... világ életemben heteroszexuális voltam...mindig a lányok tetszettek...fiúk soha.... fiúkat soha nem néztem meg és nem is tudok úgy nézni egy fiúra hogy de jól néz ki mert...nem....de most elgondolkoztam mi van ha meleg vagyok....nem vicc....és beparaztam....ilyen hülyeségeket tudok magamnak bemagyarazni....és mivel leírtam az előzőbe hogy mostanában nem túl sok érzelem van bennem, nem is érzek semmit most egyik lány iránt se mert...nem tudom...nincs olyan körülöttem aki tetszene....és ez még ráad a dologra hogy mi van a meleg vagyok.... tiszta idióta vagyok komolyan mondom
2022. febr. 1. 19:24
 4/9 anonim ***** válasza:
szia! én is hipochonder vagyok, szorongok minden nap. jelenleg én is gyógyulni szeretnék. és a másik; semmi baj nincs azzal ha meleg vagy. én lány vagyok aki már három éve tudja hogy a lányokhoz vonzódik :)
2022. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De én nem vagyok meleg csókolom....sose vonzódtam fiukhoz most se vonzodom....csak bebeszélem magamnak és beparaztatom magam
2022. febr. 1. 19:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként meg de baj lenne keresztény létemre...de nem vagyok illetve remélem....csak tudnék róla...csak megnézném akkor a fiúkat...de sose tudtam és most se tudok úgy nézni fiúra mint lányra..nem tud nekem tetszeni egy fiú
2022. febr. 1. 20:04
 7/9 anonim válasza:
Nagyon együttérzek. :D Az utóbbi hónapban annyit stresszeltem az egészségem miatt, mint eddig soha. És tudom, hogy ez nem tesz jót, tisztában vagyok vele, és próbálom figyelmen kívül hagyni, hogy mi van ha valami bajom van, és néha sikerül is, de ettől függetlenül nagyon rossz. Egyébként tudom miről beszélsz, régen kb 14 évesen én is attól féltem, mi van, ha leszbikus vagyok XDD De full hülyeség ilyenen gondolkodni, visszagondolva én sem értem, hogy járhatott ilyeneken az agyam. :D Szerintem túl sokat gondolkodsz felesleges dolgokon, próbáld lefoglalni magad valamivel. Film, zene, fotózás, videók, séta stb.
2022. ápr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziaa.

Köszönöm a válaszod. Igen körülöttem mindenki azt mondja hogy rengeteget gondolkozok és fiú létemre mindent is túlgondolok, úgyhogy le kell foglalni az agyamat.

2022. ápr. 11. 22:43
 9/9 anonim válasza:
100%

hipochondriából valamennyire pszichológus hozott ki, bár sokat nem éreztem, hogy segít. úgy éreztem,

csak át akar verni ez is, lehúzni pénnzel. de tartanom kellett magam, hozzá, mert a családban kihisztiztem,

hogy lelki beteg vagyok és gyógyulásra van szükségem :D

2022. ápr. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!