Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenkit elvesztettem a...

Mindenkit elvesztettem a szorongásos rohamaim miatt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

29/N vagyok.

Kiskorom óta generalizált szorongásos. Az okokat több orvos is próbálta feltárni, de valószínűleg örökletes is, mert anyukám elég sok mentális betegségben szenved.

A lényeg, hogy próbáltam teljes életet élni, de nem megy, és most ott tartok, hogy mindenkit elveszítettem. 1 évig álltam gyógyszeres kezelés alatt, több gyógyszert szedtem, semmit nem segítettek.


Jelenleg mindenkit elveszítettem. Nem az állandó panaszkodásom miatt, hanem a rohamaim miatt. A családom nem bírták nézni, hogy egész nap rohamokat kapok, és elvágták velem a kapcsolatot.

Nagyon durva a helyzet, és őszintén nem tudok kimozdulni belőle. Több százezer ment el orvosokra, most viszont már nincs pénzem, és az sztk-s orvost kellene igénybe vennem, viszont nem merem felhívni. Már nincs löketem. Amikor a családom mellettem volt, könnyebben néztem szembe a betegséggel, ezt viszont senki nem bírja mellettem.

Az egyik pszichológus közölte velem, hogy neki is gyomorgörcse van, ha velem beszél, úgy sugárzik belőlem a szorongás. Igyekszem leplezni, minden nap kijárok sétálni esténként egy órát, viszont 2 órákat alszom, és egész nap szorongok, 7 kilót fogytam az elmúlt fél évben a szorongástól, pedig sokat eszem.

Úgy érzem nincs kiút. Próbálom magamat fejleszteni, a helyzeteket megoldani (például félek bemenni a gyógyszertárba, akkor csak azért is bemegyek, vagy félek boltba menni, akkor erőt veszek és bemegyek), viszont hosszútávon ez a sok energia nem fizetődött ki. Sosem futamodok meg, és semmi eredménye. Romlik az állapotom, és magányos vagyok.


Mi ebből a kiút?


2022. febr. 1. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jó dolgot csinálsz, ez a "csak azért is bemegyek a boltba stb." dolgokat hívják szisztematikus deszenzitizációnak. Milyen gyógyszereket szedtél és milyen adagban? Én mindenképpen felhívnám az sztk-s gondozót és elmennék a pszichiáterhez. Tuti van olyan gyógyszerkombináció ami rajtad is segítene. Pregabalint próbáltad már pl.? Itthon szinte nem is ismerik, külföldön meg ezzel gyógyítják a generalizált szorongást. Mivel én magam is beteg vagyok és használom így állíthatom, hogy tényleg jó egyéb gyógyszerekkel kombinálva.
2022. febr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A te szorongásod nem lelki, hanem genetikai-veleszületett. Ezt elmúlasztani nem lehet. Tök fölösleges az orvosokra szórni a pénzt, ők sem fogják tudni elmúlasztani. Marad az, hogy meg kell tanulni együttélni vele. Millió ilyen betegség van, pl cukorbetegség, lúdtalp, rövidlátás, színtévesztés, alacsony vérnyomás, stb. A pánik, szorongás rém kellemetlen, de nem halálos, sokáig lehet vele élni. Annyi a trükk, hogy ismerni kell a határaidat. Pl a koffein, alkohol bizonyítottan rontja ezt az állapotot, így érdemes mellőzni.
2022. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a varázsgombát kéne kipróbálnod.
2022. márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ajanlom mindenkinek ezt a konyvet:

Johann Hari: Elveszett kapcsolatok


Depressziorol es szorongasrol szol es nagyon jo. A gyogyszerek nem segitenek, inkabb artanak. De erre mindenki maga tud csak rajonni.


Kerdezo, hogy vagy azota?

2023. máj. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!