Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez forduljak, ha elhagyott...

Kihez forduljak, ha elhagyott az egyetlen ember, akire számíthattam?

Figyelt kérdés

Elhagyott a pszichoterapeutám, mert volt közöttünk egy óriási konfliktus, így megszakította velem a terápiát (annak ellenére, hogy hiába magyaráztam, hogy félreértés történt). Nem mennék bele a részletekbe, nehogy felismerhető legyen a sztori, viszont amikor ez megtörtént, én még nem voltam “kész”. Elmentem egy pszichiáterhez, aki felelőtlennek tartotta a terapeutám viselkedését tekintve, hogy nem gyógyultam meg teljesen és még csak nem is küldött el egy másik szakemberhez, aki jártas a betegségem kezelésében. Maga a pszichiáter fogalmazott úgy, hogy sajnos erre kevés lesz az esély, és ő csak gyógyszeres kezelést tudna alkalmazni, de az szerinte csak a szenvedés csökkentését segítené, a gyógyulást nem. Viszonylag ritka mentális zavarról van szó, de ha visszaesek, vagy rosszul leszek, akkor az életem múlhat rajta. Elmentem egy terapeutához, aki kimondta, hogy senkit sem ismer, aki konkrétan ezzel foglalkozna terápiás szinten, de láttam is az arcán, hogy megijedt. Kevés érintettre hat még az arra irányuló terápia is, én viszont jobban lettem, és a volt terapeutám mindezt végignézte, és örült velem együtt. Most nemcsak az a problémám, hogy nincs senki aki értene ehhez, hanem ha el is mondom, senki nem hinné el hogy jobban vagyok (azt feltételeznék, hogy hazudok), és ez attól tartok olyan hatással lenne rám, hogy visszaesnék.


Nem tudom mit csináljak, még a pszichiáter is elküldött azzal, hogy nem tud értem sokat tenni sajnos.

Ti tovább keresnétek egy alkalmas terapeutát, vagy beletörődnétek a sorsotokba, azt remélve, hogy rosszabbul nem lesztek (de jobban sem)?


2022. febr. 5. 05:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Ötletem sincs, mi lehet a bajod, de ha ennyire ritka, szerintem simán találhatsz egy ambiciózus klinikai szakpszichológust, pszichiátert, aki potenciális kutatási területet és publikációk lehetőségét látja ebben.

A helyedben írnék egy levelet, amit több szakembernek is elküldenék. 20-30-40 Valaki csak válaszol és segít

2022. febr. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!