Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy ilyen ember mire számíthat...

Egy ilyen ember mire számíthat az életben?

Figyelt kérdés

Ismerősömről van szó, bevallott 1-2 dolgot.


Sok abúzus érte gyerekkorában. Az apja verte és terrorizálta nagyon dúrván.. 8 évesen elváltak a szülei. Az apja ezután 13-14 éves koráig lelkiterrorban tartotta. Alázta és mindenre alkalmatlannak titulálta mások előtt is nem csak otthon.

Gyerekként kínzott állatokat, gyúrmából embereket formált amiket megkínzott és megölt. Sokat fantáziált különféle erőszakos dolgokról amiket a gyúrmázásban elevenített meg.


Észrevételeim szerint, így jellemezném : sokat hazudik, szépít. Mindenkinek azt mondja amit hallani akar ezáltal mindenki szereti, de ő igazából senkit sem. Mindenkinek megígér mindent, de nem váltja be ígéreteit. Céltalanul és üresen bolyong a világban. Nem érdekli semmi sem hosszútávon.

Nem empatikus, nem érez szégyent se megbánást. Szerelem, gyengédség, törődés semmit se jelent neki.


Egy antiszociális személyiségzavarban szenvedő ember vált volna belőle(pszichopata/szociopata)?



2019. máj. 28. 21:09
 1/2 anonim válasza:

Koncentrálj a jelen énjére.

A múlt lehetett egy korszak, stressz levezetés, az állatkínzást nem tudom hová tenni (de igaz hogy régen én is játszottam pl főzőcskéset gilisztákkal ami nekik szenvedés volt de nyilván nem ez volt a célom), részleteket nem mondtál szóval ha te is csak ennyit tudsz lehet hogy ártatlan gyermeki játékot idősebb fejjel kínzásnak vélt.

Most pedig lehet hogy csak fél az érzésektől és a valódi, nem megjátszott őszinte boldogságtól. Nem egy ember van aki távolságot akár tartani a többi emberrel valamilyen félelem vagy gátlás miatt. Tehát szerintem ne ítéld el. Ha segíteni szeretnél neki tanácsod hogy menjen pszichológushoz, lelki sérülések esetén tapasztalataim szerint nem kell megmentőt játszani, valahogy finoman közöld és talán rende tudja hozni ami elromlott és visszaengedi a pozitív érzéseket, kötődést az életébe. Meg nyilván ha pszichopata vagy szociopata az is kiderül

2019. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A leírás alapján egész pontosan antiszociuális személyiségzavarról lehet szó. Sajnos náluk nehéz a pszichoterápia, mert nem érzik a problémát magukon, de egy próbát mindenképpen megér.
2019. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!