Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan hogy valaki csak...

Van olyan hogy valaki csak nyugatatókkal tud normálisan működni és élete végéig szednie kell? (xanax+rivotril)

Figyelt kérdés

2022. febr. 6. 06:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Van. Magyarországon becslések szerint kb. 800.000 gyógyszerfüggő van. Ezek nagyrésze nyugtatókat fogyaszt. Ma az orvosok úgy írják fel xanaxot mintha tic-tac lenne.

Jártál erre karácsony körül? Tele volt az oldal olyan kérdésekkel hogy elfogyott a xanaxom (rxivotril stb), dokim már nem rendel idén hol tudom mégis felíratni?

2022. febr. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
van
2022. febr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Normális életre? Esetleg ideig-óráig. A fiam is ezen élt, aztán 24 évesen úgy döntött, kiszáll és öngyilkos lett.
2022. febr. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, bár az orvosok szeretik ezt sugallni. Könnyebb felírni évekig ezeket a drogokat, mint lehozni a beteget róluk. Továbbá a tolerancia (hozzászokás) mindenkinél kialakul előbb-utóbb, és akkor már a gyógyszerekkel se lesz jól. Ráadásul a szerek folyamatosan rombolják lefele az agyat, idegrendszert, aminek fizikai és mentális tünetei lesznek. Nincs olyan, hogy keményen drogozok, de amúgy tök jól vagyok, dolgozok, boldog párkapcsolatom van, stb.

Aki évek óta függő, az már csak a gyógyszerek miatt működik, de csak nagyjából. Ha kihagy egy adagot, azonnal jönnek az elvonási tünetek, rosszullét, stb.

2022. febr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is nyugtató éltem de rosszul lettem utána kórházban gyengébb parnassant írták fel.
2022. febr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Lassan 20 szedem a xanaxot nagy mennyiségben, ami nyilván a tolerancia miatt egyre emelkedik. Megtudtam állítani a mg szintet nagy szenvedés árán, de 4 mg alá nem tudok menni. Inkább beveszem, mert akkor semmi bajom. Tudok aludni, nyugodt vagyok, nem idegeskedem, jó döntéseket hozok. Ha nem veszem be akkor baj van, lesz. Tehát a válasz igen van ilyen ember.
2022. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Egyelőre én. Mellé Rexetin 40mg meg Lyrica 300mg. Ilyen az élet, most sírjak vagy öljem meg magam? Tudomásul vettem, nem fogom emiatt rosszul érezni magam.
2022. febr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igaz, amit a #4-es írt.

4 évig nagyon keményen rivotril függő voltam. Az elvonási tünetek azonnal jöttek, ha 1 szem kimaradt. Amikor majdnem meghaltam a rengeteg rivo+antipszichotikum kombótól, akkor feküdtem be a kórházba. Megérte!

Van megoldás, de nagyon durván kitartónak kell lenni!

2022. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után csak az elvonási tünetek ellen szedik az emberek, mint itt az egyik válaszoló is írja. Hatása nulla.
2022. febr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

8-as!

Gratulálok a kitartásodhoz!

2022. febr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!