Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanax sr mellékhatásai?

Xanax sr mellékhatásai?

Figyelt kérdés
Még tinikorban vagyok, pszichiáter írta fel, hogy alvás előtt szedjem. Olvastam olyanokat, hogy valakinek rémálmai voltak tőle, fájt a hasa, másnap egész végig fáradt volt, stb. Tapasztalatok? Őszintén szólva kicsit félek, hogy rá szokok meg a mellékhatásoktól is, azt mondta az orvos hogy 1 hónapnál tovább ne szedjem.

2022. febr. 4. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Rendszeresen szedni nem szabad, legfeljebb egyszer-egyszer bevenni, ha tényleg úgy érzed, hogy nagyon szükséged van rá.


Én pl szorongok, de csak akkor szedek be egyet, ha ténylegesen pánikrohamom van és mondjuk pont melóban vagyok, ahol nem akarok rosszul lenni.


A xanax fő hatóanyaga a benzodiazepin, ami rettenetesen addiktív, nagyon hamar rá lehet szokni, aztán nagyon nehéz lejönni róla (az elvonási tünetek a heroin elvonáshoz hasonlítanak, konkrétan kórházi ellátás).


Nálam az általad írt mellékhatásokból egyik sem szokott lenni, de lehet, ha valaki állandóan tolja magába, akkor okoz ilyeneket.


A leggyakoribb mellékhatás a depresszió.


Kérlek keress egy másik orvost, mert aki ezt felírta neked, egy vadbarom volt! Hidd el, a pszichiáterek közt is van ilyen-olyan, ők sem értenek egyet egymással mindenben. Aki egy kamasznak képes xanaxot felírni, az valami hihetetlenül elmaradott idióta.


A legfontosabb, amit meg kell értened: a xanax NEM gyógyít meg. Ez egy tüneti kezelés, ami hosszú távon nagyon káros. Nem tudom pontosan mi a bajod, de 100%, hogy egy rendes pszichológusnál egy pszichoterápia, kognitív terápia, meditáció, légzésgyakorlatok, testmozgás stb, sokkal többet segítene.


Nekem pl a légzésgyakorlatok teljesen elmulasztották a pánikrohamokat, a cardio edzés meg nagyon sokat segített a depresszión.

2022. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most vettem be, de a szüleimmel élek és ők rám kényszerítik a gyógyszert mindennap estére, most van az első nap. Ha pedig nem veszem be és már szinte lefognak, akkor persze hogy ideges leszek és rám hívják a mentőt.
2022. febr. 4. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Kezdetben kicsit csökkenhet a figyelem, de ez inkább gépjárművezetőknél fontos. Ne igyál rá alkoholt, mert akkor fokozodik a hatása.

Ne szedjél be belőle többet semmiképp egy nap, és nem semmi gond nem lesz belőle. Azért nem jó sokáig szedni, mert tolerálni fogod, aztán egyre többet kell majd belőle , hogy ugyanazt azt az érzetet meg kapd tőle. Hosszú távon megrontja az intelektuállis teljesítményt, és jön az az "üresnek érzem magam" hangulat.

2022. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Ne aggódj, a xanax közelébbe sincs a heroinnak. Hármas voltam
2022. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam semmi, a függőségen kívül. Mondjuk én nappal is szedem a simát.
2022. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Jézus Mária. A szüleidnek kéne gyógyszert szedniük. Ez családon belüli erőszak.


Ha nem tudod nekik elmagyarázni, hogy a xanax káros és tönkreteszed magad vele, akkor muszáj valamit kamuznod nekik.

Valamit találj ki, pl hazudd azt, hogy az orvos leállított a gyógyszerről. Vagy tegyél úgy, mintha belenyugodtál volna, játszd el hogy beveszed, aztán köpd ki, mikor nem látják.


De tényleg mindenképp keresned kell másik terapeutát, és az iskolában valamelyik orvossal, tanárral stb is beszélhetnél, hátha tudnak segíteni, mert az nemnormális, hogy a szüleid belédnyomják erőszakkal azt a szrt.

2022. febr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!