Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakiről kiderül felnőtt...

Ha valakiről kiderül felnőtt korban ,hogy autista/aspergeres és figyelemzavaros, vagyis ADHD-s, milyen kezelést kap? Jogosítványát elveszik?

Figyelt kérdés

Társult mellé depresszió is a sikertelen élethelyzetek miatt.

Párkapcsolat se alakult jól, nem építő, hanem lehúzó jellegű volt.

Vajon ,ha adnak orvosi elismerést (vagy mit), akkor lőttek a jogosítványnak? Annak a megszerzése is szenvedés volt ,de már tudni az okát így utólag.


2022. febr. 6. 16:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyent, nem valószínű.
2022. febr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Jogosítvány esetén mérlegelésre kerülhet. Esetleg ha nagyon kukacos a háziorvos tovább küld szakértői bizottsághoz (vagy mittom én most minek hívják, nálam kb. 15 éve volt ugyanez, akkor valami szakértői bizottsághoz kellett menjek, és ott megállapították, hogy nem veszik el).
2022. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az a PÁV vagy mi.

Na akkor inkább úgy csinálom tovább az életem, mint eddig,mintha normális lennék. 😀 Kell nekem a jogosítvány...

Úgyis külföldön élek, itt meg max azt mondják rám, "hülye magyar". 😀

2022. febr. 6. 16:11
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Az eeszt-ben tilts le minden orvosi dolgot magadról. Én sosem mondtam senkinek se jogsinál se melóhelyen hogy ADHD-s vagyok. Felnőtt korban lettem diagnosztizálva. A gyógyszer sokat segít. Jogsit nem fogja megakadályozni, hogy ha valaki adhd-s.
2022. febr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem is hallottam erről az eeszt-ről. Most olvastam el, mi is az. Ennyire nem élek Magyarországon. Akkor talán nincs is rólam semmi ,mert úgy láttam, hogy 5 évre visszamenőleg őrzik csak az orvosi adatokat.
2022. febr. 6. 21:13
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy gondnokság alá helyezve akkor nem olyan súlyos ez hogy foglalkozzanak vele.
2022. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, pszichiáter segít. Bennem is többször megfogalmazódtak hasonló kérdések (hátrány-e munkahelykeresésnél, lehet-e így jogosítvány). Én nem vezetek, még gyalog is eltévedek olyan helyeken, ahol nem, vagy csak egyszer jártam. Engem sosem fognak diagnosztizálni, mert a szüleim nem töltenék ki a teszteket, viszont nagyon nehéz így (szaksegítség nélkül) boldogulni, eljátszani mindennap a szerepemet tudva, hogy soha senki nem értheti, mit érzek, pláne, hogy saját magam sem tudom sokszor realizálni. Rohadt egy állapot az Asperger. A legrosszabb, hogy a többi ember bunkónak tart, ha pl. elmegyek mellette az utcán (nem direkt, de néha már az is bezavar, ha nem a megszokott kék sapkát hordja) meg hasonló szituációk, nem tudom elképzelni, hogy fogadnák, ha papírom lenne (hajlok arra, hogy a 'bunkóságot' jobban beveszi a gyomruk).
2022. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én is bunkó vagyok meg önző. Megszoktam.
2022. febr. 7. 12:34
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem segít ugyanúgy, legalábbis nekem. El sem vettek semmit. Nem is értem milyen alapon rúgnának ki vagy vonnák meg a jogsit.
2022. febr. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A fejletlen idegrendszer miatt.
2022. febr. 10. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!