Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ne tegyem meg ha nekem...

Miért ne tegyem meg ha nekem úgy a legjobb?

Figyelt kérdés
Naaagyoon szeretnék meghalni és annyira boldog vagyok ha a halálra gondolok hogy az hihetetlen, mégis mért mondják hogy ne tegyem meg ha nekem ez minden vágyam és ez boldogít?

2022. febr. 7. 03:43
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Hogyan boldogíthatna bármi is, ha halott vagy? Ez elég paradoxon, nem gondolod?
2022. febr. 7. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Mert a többiek önzőek és csak magukra gondolnak. Nekik fogalmuk sincs róla milyen ez az állapot.
2022. febr. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%

Ők meg azt mondják, hogy az az önző, aki öngyilkosságon töri a fejét, kedves 2-es.


A helyzet az, hogy ilyen gondolatokkal nem a gyakorikerdeseken kellene az olyanoknak írogatni, akik simán személyiségzavarnak hiszi a bipoláris zavart. Mind a ketten tudjuk, hogy semmi másért nem írtad ezt ide nekünk, csak azért, a többi depressziós ember leírja neked, hogy az élet bizony rettentő, az öngyilkosságal való kacérkodás pedig okes.



A valóság viszont az, hogy nem oké. És egyetlen ilyen kérdésre sem lehet más választ adni, csak azt, hogy azonnal kérj segítséget, a tudat ilyenkor szűkült, nem biztos, hogy sikerül a tiszta gondolkodás. Nem akarlak sem megbántani, sem azt a látszatot kelteni, hogy rendben van ez így.


Egyébként meg nem olyan könnyű meghalni, ezt jobb, ha tudod. Én is éltem pár évet így amúgy, minden nap minden percében az járt a fejemben, hogy csak egy döntés, és vége az egész szenvedésnek. Immár 2 éve vége valóban, már ami azokat a gondolatokat illeti. De tudod, én ahányszor intenzívebben jöttek a szuicid gondolatok, és ahányszor úgy éreztem pár percnél tovább, hogy nem biztos, hogy fogok tudni magamra vigyázni, én bizony mentem a kórházba. Annyi önreflexió maradjon, bármennyire is szar a helyzet

2022. febr. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, lesz ennél jobb is, semmiképp ne végezz magaddal. A úgy tennél, borzasztó fájdalmat csinálnál a családodnak, ha most nem is érzed úgy, nagyon fontos vagy nekik, ez fix. Lesz jobb is
2022. márc. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!