Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stressz vagy szivbetegseg?

Stressz vagy szivbetegseg?

Figyelt kérdés
Pár napja visszatérő jelleggel gyomorgorcsom van, tipikusan az amikor stressz miatt faj a gyomrom. Ez a szúró érzés a mellkasom környékén is jelen van, hol jobb, hol bal oldalt, hol közepen. Mintha beszorult volna a levegő. Emellett égő érzés is van a gyomromban, és melegség érzés. 3 napja tart, de nem folyamatos. Szapora szívdobogáserzes és szedules is elofordul, de ez már lehet a pánik. EKG-m 1 hónapja volt, akkor minden rendben volt. 22 eves lány vagyok. Kell aggódnom, hogy infarktus vagy légmell? Mennyi az esély rá? Hipochonder is vagyok, nem akarok hülyét csinálni magambol. Ereztem már ezt stressz miatt de most fentebb is erzem, nem csak a gyomromban.
2022. febr. 8. 03:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Sok a stressz. Nekem is volt hasonló időszakom, legdurvább az volt amikor az éjszakai ÁTLAGpulzusom 103 volt, és már ritmuszavar tünetei is jöttek elő. Ha hipochonder is vagy, akkor sajnos ez egy ördögi kör tud lenni, mert aggódsz-erősebbek a tünetek- még jobban aggódsz, és így tovább. Próbálj másra koncentrálni,ne foglalkozni vele pár napig. Kitartás, tudom min mész keresztül!
2022. febr. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyértelmű stressz, emellé szokott még társulni extraszisztolé is.
2022. febr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!