Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok, nagyon...

Pánikbeteg vagyok, nagyon Szorongok a korona virus miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Erős pánikbeteg vagyok, Szorongó. Még nem voltam covidos, de nagyon félek tőle. Három oltásom van, mégis figyelem magamon a tüneteket mindig. Lázamat is többször mérem egy nap. Alapbetegségem is van sajnos. Mitrális prolapsus, extraszisztolék, szívkihagyás. Nem vagyok fiatal, 49.éves. Sok mindenen aggódom, de ez a covid nagyon idegesít. Tanácsot szeretnék kérni? Mi lenne jó? Hogyan lazithatnék a gyötrő gondolataimon?

2022. febr. 11. 09:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék írni, hogy egy hónapja náthás vagyok, és több hete fáj a torkom enyhén. Pcr negatív. Talán nem is érdekelne ez az egész, ha nem lenne állandóan tünetem.
2022. febr. 11. 09:36
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Menj pszichológushoz.
2022. febr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Ha 3 oltást kaptál, és el is kapod, valószínűleg nagyon enyhe, náthaszerű tünetekkel át fogod vészelni. A családom és én is 1 hónapja kaptuk el. Volt, aki 3 oltást kapott közülünk, valaki kettőt, és olyan is van, aki egyet sem. Mindenkinek hasonló tünetei voltak: egy kis fejfájás, kis orrfolyás, kb 3 napig köhögés, torokfájás. Nekem is vannak alapbetegségeim. Egyébként 49 évesen azért még nem vagy idős. Javaslom, hogy szedj D vitamint, cinket és c vitamint. Hesegesd el a negatív gondolatokat, mert a stressz gyengíti az immunrendszert!
2022. febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Megfogadom a tanácsokat. Nagyon rossz, mert mindig erről beszél mindenki, a média, az internet minden. Sajnos, alapból Szorongó vagyok, ez nem hiányzott senkinek.
2022. febr. 11. 09:58
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
1-2 kupica konyak naponta.
2022. febr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne olvasgasd az erről szóló híreket! Helyette nézz inkább vicces filmeket, beszélgess emberekkel, menj a szabadba. Gondolj arra, hogy hamarosan jön a tavasz, lehet kirándulni, stb. A vírus is csillapodik. Én már 2-szer kaptam el. Először még az oltás előtt, az éppen aktuális verziót. Az még kellemetlenebb volt, de ez a mostani semmiség. Még egy náthánál is enyhébb.
2022. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi válaszolónak is. Igen, arra gondolok jön a jó idő, és eltünik a covid, mégha nem is végleg. Olyan jó volt nyáron, legalább nem volt ez a nyomasztó érzés rajtam. Tudom, másnak sem könnyű, én meg itt vernyákolok, szégyellem is. De hát nagyon rossz, ez az állandó aggódás. Ki készít.
2022. febr. 11. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A szorongás szinte biztosan több évvel rövidíti meg az életedet, a covid minden valószínűség szerint egyetlen perccel sem fogja.
2022. febr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Tényleg ne nézz híreket, az ég világon semmi értelme. Próbáld meg kizárni az egészet, amennyire csak tudod. Olvass inkább érdekes könyveket, kirándulj az erdőben (ott nincs sok ember), stb. Én most covidos vagyok, oltatlanul, de semmi komoly (kis torokfájás, hőemelkedés, levertség, ennyi), voltam már 100x rosszabbul is. 3 oltás után tuti nem lenne nélad sem komoly.
2022. febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!