Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szabadulhatnek meg a...

Hogyan szabadulhatnek meg a mások véleményétől való függéstől?

Figyelt kérdés

Azaz, hogy "mit fognak mondani?".

Amit igazából én mondok, és tudom is hogy én mondom, csak kivetítem hogy megkapom mastól is, de így is függök tőle...


2022. febr. 13. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát tudatosan le kell vele állni. Megcsinálod, amit akarsz, és megtapasztalod, hogy Jé, nem is mondtak rá semmit!
2022. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Kezdd úgy, hogy nem írsz ki ide erről kérdéseket. Az is függés mások véleményétől.
2022. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél büszke roppant frappánsságodra, 2-es, mert értelmetlen. Egy Hogyan? kezdetű kérdés nem véleményt kér, hanem módszereket.
2022. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 De nem az volt a kérdés, hogy mi a véleményed arról, hogy mások véleményétől függök.

Tippekre kérdeztem rá, ami nem vélemény.

2022. febr. 13. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolj bele abba, hogyha más ember csinálná, amit te szeretnél, és látnád/hallanál róla, te mit gondolnál

Mivel valószínűleg semmit, csak elsiklanál felette, a többi embert sem érdekelné

2022. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán te is rájöttél már,hogy nem tudunk mindenkinek megfelelni.

Azt nehezebb elfogadni, amikor teljesen jelentéktelen helyzetet is kritizálnak mások,de még rosszabb, amikor úgy érzed,hogy valamit helyesen/ ügyesen oldottál meg és arra kapsz negatív visszajelzést.

A legegyszerűbb,ha előre felkészülsz arra,hogy nem mindenkinek fog tetszeni amit vagy ahogy teszel.

Addig,amíg mást nem bántasz egy döntéssel ,addig ez egy egyszerűen kezelhető kérdés.

Neked is van olyan,amit másban meg tudnál kritizálni vagy nem helyeselsz.

Ezekkel a dolgokkal együtt lehet élni, főleg ha nincs is hatással a te életedre.

Eleinte elég,ha erre koncentrálsz.

Nem kell,hogy mindig minden helyzet frusztráló legyen számodra,csak mert nem vagytok azonos véleményen valaki mással.

A nehezebb helyzetek, amikor egymás életére hatással vagyunk,de mégis fontosnak érezzük a saját véleményünket képviselni.

A legjobb,ha ilyen helyzetben egy kicsit átgondolod a helyzetet vagy meghallgatod egy kívülálló véleményét.

Szerencsés,ha nem ragaszkodik az ember makacsul a saját véleményéhez mindaddig,amíg nem gondolta át rendesen.

Az viszont nagyon fontos dolog,hogy ami neked elvi kérdés,azért meg kell tanulni kiállni.

De ezzel sem muszáj a másikra borítani az asztalt.

Egyszerűen csak elmondani,hogy ne haragudj ez nekem fontos és ragaszkodom hozzá.

Utólag adódnak olyan helyzetek, amikor belátjuk,hogy nem volt helyes amit tettünk vagy mondtunk.

Erre jó módszer,ha van benned annyi,hogy beismered ha hibáztál és megpróbálod helyre hozni,amit elrontottál.

Nem lehet úgy élni,hogy mindenki szeressen,de elég,ha elfogadják hogy önálló döntéseket képes vagy hozni és ha rossz döntés volt akkor vállalod a felelősséget érte. Ezt a környezeted is felismeri és sokkal kevésbé lesznek erőszakosak a véleményükkel,ha látják,hogy magabiztos vagy egy egy helyzetben.

2022. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Úgy hogy felnősz
2022. febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!