Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezért meg van az esélye, hogy...

Ezért meg van az esélye, hogy zártosztályra vigyenek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, folyamatosan öngyilkossági gondolatok futnak át a fejemen. Egyszer már bevettem pár altatót, amit ki is hánytam kb 5.szem után. Egyszer megittam egy vizet amibe cigik voltak áztatva, az volt a szerencsém, hogy nem egy egész doboz volt és csak pár óráig áztak. Ezután is hánytam. A 3.-at csak majdnem valósítottam meg, már megvolt a terv, hogy hol és hogyan vágom fel a combomat és a karomat. Insomniám van, (nincs orvos által megállpítva egyenlőre, csak szerintem) alig tudok aludni, de nem folytonos hanem időnként jelentkező. Egyedül akkor érzem jól magam, ha nagyon sokat ittam, mert olyankor megfeledkezem mindenről. A tanulmányi eredményem nagyon leromlott, nem tudom rászánni magam sem arra, sem edzésre, inkább depressziózom magamban egész álló nap. (Ne értse félre senki, nem önsajnáltatás a célom ezzel, csak a tények közlese.) Néha előfordul, hogy jobb napom van, aztán a semmiből újra depresszió. Az okát nem szeretném fejtegetni, nem azért vagyok most itt és nem is azért, hogy olvassam a "miért csinálsz ilyet ennyi idősen?" jellegű hozzászólásokat. Régóta elszeretnék menni pszichiáterhez, hogy megállapítsa depresszióban vagy esetleg bipoláris zavarban szenvedek e, már ha egyáltalán szenvedek bármelyikben is. Egyedül az tart vissza, hogy nehogy zártra küldjön, mert nem szeretnék heteket, vagy méghosszabb időt bezárva tölteni és ez a tény a családomat is biztosan megviselné.

2022. febr. 14. 00:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
be is fognak!
2022. febr. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Dehogy fognak
2022. febr. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Vadaskert, és szükséged is van rá. Minél előbb szólj a szüleidnek!
2022. febr. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Egy pszichológus nem fog rögtön oda küldeni

Érdemes felkeresni, mindenképpen, mielőtt valóban kárt teszel magadban

2022. febr. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de most valaki ezt mondja, valaki azt...
2022. febr. 14. 00:56
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Mert vannak itt rosszmájúak is

Egy ilyen kérdés kiírásánál sajnos lehet számítani az olyan válaszokra, hogy "haltál volna meg" vagy "el kéne zárni a külvilágtól", ez sajnos egy ilyen oldal

De amit itt leírtál, én nem tartom valószinűnek a "zárt osztályt", a pszichológus fel tudja mérni, hogy ezzel akár árthat is

2022. febr. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha öngyilkos akarsz lenni, akkor nyilván. Az ne tartson vissza, hogy meg akarnak védeni saját magadtól! A családodnak sokkal nagyobb fájdalom, ha kárt teszel magadban, vagy az, hogy nem kérsz segítséget, mint az, hogy ezt kezelni kell.
2022. febr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
100%
Ha lelki problémák miatt vagy ilyen, akkor menj el egy pszichológushoz először, az a lelked fogja "vizsgálni". Nem mindenki pszichiátriai eset szuicid hajlammal. Ha úgy gondolod, hogy nem lelkibetegség áll a háttérben és megfigyelésre, orvosi és gyógyszeres kezelésre van szükséged, akkor menj pszichiáterhez. Azt nem tudom, hogy bent tartanának-e így, de ha úgy kerülsz oda, hogy rajta kapnak az öngyilkossági kísérleten, akkor bent fognak. Szükséged van segítségre, akármelyik szakembert is választod, minél hamarabb keresd fel.
2022. febr. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, nem a semmiből jön ez. Lelki fájdalom áll mögötte.
2022. febr. 14. 15:46
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
3: Vadaskert.. na persze... egyrészt már hónapokkal előre betelt az összes hely, másrészt csak területi ellátás van! A fizetős részére meg a gatyád is rámegy..
2022. febr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!