Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szorongok ennyire ilyen...

Miért szorongok ennyire ilyen helyzetekben?

Figyelt kérdés
Lehet picit furán fog hangzani, de tanácsot szeretnék kérni ezügyben. Az van hogy amikor nézek egy filmet valakivel és kínos jelenet van (szexjelenet, szerelem, öngyilkosság, vagdosás) rosszul leszek, nem kapok levegőt és mintha elszállna az agyam vagy nem is tudom hogy fejezzem ki magam. Nagyokat nyelek ilyenkor, felgyorsul a szívverésem, és feltűnően furcsán kezdek viselkedni amitől mégjobban szorongani kezdek merthogy "mi van ha észrevették". De ez csak akkor van ha még van valaki mellettem, egyedül nem érzem ezt, mert számomra nagyon kínos ahogy együtt nézzük az ilyen jeleneteket. Tényleg, el sem tudjátok képzelni milyen rosszul leszek, szédülök, és az ájulás szélére kerülök. Aztán ha elmúlik a jelenet, azután kezdek megnyugodni, legalább 10 perc amíg teljesen megnyugszom és rosszabb esetben azután lesz még kínos jelenet. Már annyira rossz ez hogy senkivel nem merek megnézni egy filmet, mert mindig előjön. Nem tudom hogy lehetne másképp leírni ezt, valahogy így: mintha nem lennék jelen, érzem hogy mindjárt elájulok, gyors szívverés, nyelésroham, homályos látás, izzadás, erős szégyen és félelem érzet. Amikor először megtörtént egy ilyen éppen vizet ittam, és a jelenet idejében kiköptem a vizet, aztán jöttek azok az érzések amiket említettem, nem tudtam mit tegyek, hát hirtelen előbbre vittem a filmet és utána éreztem azt a szégyent mert még fel is hívtam magamra a figyelmet.. Nagyooon rossz. Abban kérnék tanácsot hogy ilyen helyzetekben mire gondoljak vagy mit csináljak (a gondolataimat nem igazán tudom elterelni, annyira erős a szorongás) mert anyám kérte hogy nézzünk már meg egy filmet együtt és én mind halogatom, már komolyan sajnálom szegényt :(

2022. febr. 14. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:
túl van hajtva az idegrendszered. amit látsz azt az agyad úgy érzékeli veled történik és küldi ki a kortizolt ezért lesz az az érzésed, hogy rosszul vagy. mint régen a vadembert megtámadta egy oroszlán félt és elfutott..nah kb. ugyanezt éled át a mai kor embere kb. semmivel se több mint 3ezer -vagy 7ezer évvel ezelőtt.a tévé előtt ülés helyett vidd el anyukádat sétálni, múzeumba, meséltesd az életéről. annyi értékes időt pazarolunk tévé és net előtt, az élet meg oly' rövid. digitális detox nehéz, de meg leht valósítani.több séta, bicaj, és ha néztek vmit akkor vmi light-os vígjáték legyen, az is inkább 2000előtti.a mai filmekt úgy készítik, hogy szétcsessze az agyunkat. :D mi Anyummal 1944előtti magyar filmeket nézünk ha nézünk, ott nincs agresszió,de mégis nagyon élvezetesek.csak ajánlani tudom.fenn vannak neten is.
2022. febr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!