Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon nehéz döntési helyzetbe...

Nagyon nehéz döntési helyzetbe kerültem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy szobát bérlek, ott lakom jelenleg. Lehetőségem lenne egy pszichiátriai támogatott lakhatásba költözni, ahol lenne folyamatos orvosi felügyelet, 70 ezerbe kerülne, három ágyas szobák vannak. De jelenleg kórházban vagyok gyógyszerbeállításon és nem tudom mennyire viselne meg egy környezetváltozás. Az albérlet 82 ezer és saját szobám van.
ápr. 29. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
És szerinted egy rakás ismeretlen tud ebben segíteni? Beszéld meg a kezelőorvossal, terapeutával.
ápr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az attól is függ, hogy milyen javulás várható az egészségi állapotodban. A gyógyszerbeállítás után, szükségét érzed e az állandó orvosi felügyeletnek? 12 ezer forinttal lennél előrébb ha jól értem..

Megérné e neked, hiszen kb nem lenne magánéleted. Ahogy írtad hárman lennétek egy szobában.

ápr. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is nem mindegy, MILYEN mentális problémád van, milyen gyógyszerekre van szükséged és a beállításhoz mennyire lényeges az orvosi felügyelet. A gyógyszer beállítása után is szükséged van orvosi felügyeletre?

Ha most kórházban vagy, akkor nem laksz az albérletedben jelenleg?

A legértelmesebb a kezelöorvosoddal megbeszélni, illetve ha kiderül, hogy nem megfelelö számadra, akkor tudsz másik lakást keresni magadnak.

ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit pontosítok. Nappali kórházba járok, délutánt, éjszakát otthon töltöm. Skizofrénia a diagnózis, szedek Scippát, Convulex, Helex SR, Kvetiapin, Rxulti. Néha nagy visszaesések vannak és nem könnyű mindig orvoshoz fordulni. Van hogy már kórházi kezelés után pár héttel visszaesek.
ápr. 29. 19:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem próbáld ki ezt a lehetőséget.
ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En is azt mondom, probald ki. Kell tamogato jelenlet most.
ápr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kettes válaszoló vagyok. Ez esetben, ha tényleg ennyire rosszabbodik a helyzet akkor én is azt javaslom, hogy próbáld meg a támogatott lakhatást. Ha utána egyenesbe jössz még mindig lesz lehetőséged saját albérlethez.
máj. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!