Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ne legyek egy rossz ember?

Hogyan ne legyek egy rossz ember?

Figyelt kérdés
Nem régiben ért véget egy 5 éves kapcsolatom, illetve kaptam egy lakást a szüleimtől amiért mérhetetlenül hálás vagyok, de nem tudom hogy kéne kifejeznem. Nagyon élveztem az egyedül létet, viszont pont amikor a párom elhagyott ideköltöztek a szüleim 1 hónapra ( 35 nm plusz kutya,macska) és ez sok érzelmileg. Külön is költöztem, új munkahely, az egyetem is sok, el is hagytak, ide visszaköltöztek és érzem, hogy konstans ideges vagyok. Nem segítenek a szüleim se sokat mert mindig mindennel nyaggatnak hogy miért nem mosogattam még el, ha nem rakok szemeteszsákot egyből miután leviszem a szemetet képesek a tojást is beledobni. Haza se érek de számon kérnek mindenért, meg hogy ez a lakás úgy néz ki mint egy hajléktalan szálló. Ma pedig nagyon kiafakadtam erre, nem jó stílusban, bunkón amire ők azt válaszolták, hogy amikor én laktam náluk ugyan ezt csináltam. Erre én is kiakadtam mert nagyon mélyponton vagyok, ők pedig azt mondták, hogy megbánták hogy vettek nekem egy lakást mert nem érdemlem meg. Tényleg igazuk van. Nem érdemlem meg. Visszagodnolva egy borzasztó ember vagyok, lusta egyszerűen teljes közömbösséggel vagyok minden iránt és nincs motivációm semmihez. Pláne amióta nincs a párom aki mentális beteg és amikor mélyponton volt mindig ellökött magától, de fogtam a kezét amíg jobban nem lett, egész addig amíg ő ezt megszokta és más lányok kellenek neki.Lehet, hogy önmagával rántott mert alapjáraton a barátaim mondták, hogy jó ember vagyok aki jó dolgokat érdemel de én ezt már nem látom, csak azt a hálátlan, sikertelen személyt aki szerintem a szüleim szemében vagyok. Felemészt az önutálat és a csalódottság és így, hogy tudom hogy a szüleimnek van igaza a szemükbe se tudok nézni. Tudok valamit csinálni ezzel az egésszel? Nem tudom, hogyan tegyem jóvá, bocsánatot kértem, ők erre azt mondták menjek a fenébe.

ápr. 29. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Ha a szüleid így fejezik ki a szeretetüket, hogy annak inkább a hiánya szembetűnő az írásod alapján, akkor nem csoda, ha neked is nehezedre esik szeretni és elfogadni saját magadat! Terápia pszichológusnál segít.
ápr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Attól még, hogy tiéd a lakás, kiadhatod, ugye? Lakj minél messzebb a szüleidtől, hogy elkezdhess gyógyulni!


Határozd el, hogy nem akarsz rossz ember lenni, és ez motiváljon! Messzire költözés, és a szülői rád telepedésektől való gyors megszabadulás!!! Nem az vagy, aminek mondanak, ezek szörnyű szavak!!! Menekülj!!! Kutyával, macskával, minél messzebbre, külföldre, ahol gyógyulhatsz ilyen traumatikus szülői magatartás miatt! Menekülj!!!

ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Beteg vagy. A nőkben a túltengő gondozási ösztön (ha nincs racionális kontrol) sok esetben tévútra viszi őket. Pl. beteg embert választanak élettársnak és ezzel a saját és esetleg megszülető gyerekeik életét is vakvágányra vezetik. Mert összetévesztik a gondozási ösztön megnyilvánulását és a hozzá kapcsolódó ragaszkodást a szeretettel és szerelemmel, a partner pedig ezt azonnal észreveszi és többnyire visszaél vele, netán elmeállapota miatt képtelen figyelembe venni.
ápr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
ezekert vagy rossz ember?jezusom akkor en mi vagyok 😆😅
máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
egy rossz ember biztosan nem teszi fel a kérdést, sőt eszébe sem jut, hogy ő rossz ember. Na jó, esetleg bevillan neki, de akkor kitalálja, hogy miért is jogos, amit ő csinál. Picit ki vagy billenve. Kell egy kis nyugalom, tér és minden rendbe fog jönni.
máj. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy rossz/gonosz emberben elég ritkán merül fel még csak a gondolatnak a szikrája is, hogy a természetével bármiféle probléma van, sokkal inkább másokat okol mindenért. Az írásod alapján nem gondollak annak, inkább az jön le, hogy a szüleid túlságosan visszaélnek azzal, hogy lakást vettek neked és egyfajta (lelki)zsarolasra használják fel azt. Érdemes lenne lefektetned a határokat, és kifejezned feléjük, hogy a folyamatos felhánytorgatásuk mennyire megviseli a pszichés állapotodat, hátha ettől kicsit visszább vesznek.
máj. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!