Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? (Kérdésed túl...

Mit tehetnék? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú.)

Figyelt kérdés
Már egy ideje depressziós vagyok, azonban ez az utóbbi időben csak erősödött, és most már úgy látom, nincs értelme élnem 22 évesen. Egy rokonomról, akiről nem is hittem volna, kiderült, hogy titokban xanaxot/frontint szed, iszik is ezekre. Az esti iskolám gyenge, de még a minimumra sem tudok koncentrálni, annyira nincs erőm, már az egyetemet is feladtam. A barátaim nem igazi kapcsolatok, inkább felszínesek, senki nem hív el találkozni. A pasikkal ugyanez a helyzet, chaten jól elbeszélgetünk, aztán a valóságban vagy kiderül, hogy nem illünk össze, vagy el sem jönnek a találkozóra, és ott maradok átejtve. A munkámat sem szeretem, esti suli mellett beugrós hostess munkákat vállalok, ahol nagy álvigyorral, mindig topon előadom, mennyire jól vagyok, pedig nem. Szorongok, ideges vagyok, úgy érzem, senkinek sem vagyok fontos, és hogy senkim és semmim sem lesz. Régebben vagdostam magam, megint nagy rá a kísértés. Már az öngyilkosság foglalkoztat, azt keresem, hogyan lehetne fájdalommentesen eltávozni innen.

2022. febr. 17. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó jól működő módszer van a depresszió ellen. Sport, kreatív hobbik, kisállatok, stb, ezekkel a technikákkal színig van az internet. Segíteni szokott a környetzetváltozás, másik lakás, suli, munkahely, új emberek. Egy jól eltalált antidepresszáns is 1-2 hónap alatt átlendít a holtponton, kár volna sokáig szenvedni ezzel. A gyógyszert nem kell évekig szedni, csak amíg helyrerázdódsz. Ha súlyos a dolog, akkor be kell feküdni kórházba, elmondanak mindent + beállítják a gyógyszereket.
2022. febr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első baromi jól összefoglalta, főleg ahhoz képest, mennyire tömören sikerült neki. Életmódváltás, helyváltás, a hobbik nagyon fontosak. Valami olyan, amit igazán szeretsz, és a mocsaradban fetrengve is el tudod kezdeni. Ha nem igaziak a barátaid, keress újakat! Ha pl. olyan hobbit választasz, ami csoportos (csak példaként valami sport, tánc, művészeti klub, bármi), akkor ott hasonló érteklődésű emberekben barátokra, sőt, kis szerencsével párra is lelhetsz, kinyílhatsz, önmagadat adhatod.

Gyógyszerek előtt azért pszichológust javasolnék első lépésben, de persze ha nagyon súlyos, és nagyon régóta tart, akkor jöhetnek azonnal is, ha úgy látja a pszichológus/doki.

2022. febr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
2022. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!