Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van, ha nem érdekli a...

Mi van, ha nem érdekli a pszichológust a magánéletünk és a siránkozásunk?

Figyelt kérdés

Ma reggel volt terápiám, és nagyon sokat beszéltem (kb. szófosásom volt), és most szégyellem magam, hogy ráhányom a terapeutámra a problémáimat. A másik pedig az volt, hogy dühös voltam a nővéremre (aki tényleg nem egy szent), így lehordtam mindenfélének, és csak rosszakat meséltem róla, de megbántam, mert jókat nem mondtam róla, így bűntudatom van.


Más is úgy érzi néha, hogy túl sokat beszél, untatja a terapeutáját, és csúnyákat beszél az egyik családtagjáról?


2022. febr. 17. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A terapeuta azért kapja a fizetését illetve ez a szakmája, ezzel foglalkozik. A buszsofőrt sem sajnálja senki hogy buszt kell vezetnie. A nővéreddel már más a helyzet, ugye van az a mondás hogy ahol eszünk oda nem űrítünk, de ha sok dolog bántott és így érzed jól magad akkor nem vészes ez sem szerintem. Azért óvaintelek a saját családbeli "rágalmazásoktól" vagy szebben fogalmazva nem pozitív kimenetelű véleménynyilvánítástól, mert amit a szűk családodról mondasz el az téged is minősít(het) valamilyen formában.
2022. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Oszintenek kell lenni vele szerintem. Nyilvan nem qrvaanyaztad meg mocskosqrvaztad oket, az erzelmeket meg jo, ha megeled, kiadod. S latod, atgondoltad, s a legkozelebbi terapian mar objektivebben tudsz majd a temahoz allni.
2022. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, amit írsz, és akárkinek nem tudnék beszélni így, de egy pszichológusnál fontos elmondani a csúnya igazságot, különben mi értelme van? Nem szeretném hogy a noverem miatt rosszakat gondoljon rólam is, vagy vele azonosítson.
2022. febr. 17. 21:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a munkája.
2022. febr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fura helyzet egy idegennek beszélni a belső magánügyekről, de alapvetően a terapeutának ez a lényege, nincs oylna hogy túl sokat beszélsz...ő ezekből az információkból igyekszik tovább vezetni a sok info az csak jó...
2022. febr. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus dolga, hogy meghallgasson. Amit elviszel hozzá, azzal dolgozik. Meg kell értenie azt, hogy milyen gondolatokkal, érzésekkel küzdesz. Ha van egy vita, ami felkavar, megvisel, stb. azokat el kell mondanod, különben nem tudja, hogy mi zajlik benned.

A pszichológus nem ítélkezik feletted az alapján, amiket elmondasz, hanem megérteni akarja, hogy mi hogyan mozgat, mi milyen hatással van rád, minek mi a következménye, stb.


Nem az a fontos kérdés, hogy miről, vagy mennyit beszélsz neki, hanem hogy ő hogyan reagál ezekre. Csak meghallgatja és hümmög, aztán tovább hallgat, vagy aztán dolgozik is vele, rákérdez azokra, amiket mondasz, kíváncsi, hogyan kezeled a helyzeteket, mi váltja ki az érzelmeket, mi hova vezet tovább?

2022. febr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!