Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha az antidepres...

Mit csináljak ha az antidepresszáns se segít?

Figyelt kérdés
Sajnos szorongásos depresszióm van, 1 hónapja szedek rá gyógyszert. Első 2-3 hét mintha jobb is lett volna, de egy pár napja megint rosszabbul vagyok. Nem látom az élet értelmét, kilátástalannak tűnik minden, semmi kedvem semmihez stb. Van egy kisfiam és sajnos már ő is egyre gyakrabban nincs türelmem hozzá, csak azt várom este legyen és hogy ne szóljon hozzám senki, pedig egy fiatal nő vagyok.

#antidepresszáns, szorongás, depresszió,
2022. febr. 18. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szolj az orvosnak hogy irjon fel masikat
2022. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

- Egyrészt, azért van szorongásos depressziód, mert nem tűztél ki valódi, értelmes célt az életedben. Tájékozatlanság is közrejátszik.

- Másrészt a szeretet hiánya miatt. Egy gyermek szeretete elég kell, hogy legyen arra, hogy erős maradj. Ez itt nem áll fent.

- Harmadrészt a megszokásokhoz való ragaszkodás miatt.

- Negyedrészt, hogy nagyon ragaszkodsz a fejedben lévő gondolatok által kiváltott negatív érzésekhez.

Ezt a gyógyszer nem fogja meggyógyítani.



Felsorolásban ott a válasz.

2022. febr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

2-es...látszik az életben szerencsére nem kapott el ez a betegség, mert akkor tudhatnád, hogy nem ezeken múlik.

Kérdező...kérj másik gyógyszert, ez nem a tied! Sajnos van, hogy a sokadik a megoldás.

2022. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

3-as, kettes h. vagyok. Tudom milyen.

Voltam depressziós.

Fel akartam magam akasztani, illetve kivégezni egy élőlényt a kényszeressé vált gondolataim miatt.

Plusz folyamatos szorongás, céltalanság, egykedvűség, mindent leszarok viselkedés.


A gyógyszer csak tompított, így letettem. Ezért saját tudatosságomból merítve, megoldottam és elmúlt a depresszió. Itt nem tünetmentességről írok. Már akkor sem ön elő a depresszió, ha egyedül vagyok.


Tény, hogy a 2-es hozzászólásomat kevesen értik meg, pedig ott a megoldás, de ahhoz kell egy magasabb értelmi szint.

2022. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Aha...örülök, hogy magasabb szinten vagy mindannyiunknál. Ez mindent el is mondott rólad, ennyit erről.
2022. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem önbizalomhiányból írtál volna, akkor értetted volna.
2022. febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szedd tovább a gyógyszert.

Két hónapja szedem én is az SSRI-t, egy hónapja emeltem fel a standard adagra. Csak szépen lassan fog javulni az állapotod, nem azonnal. Lesznek olyan napjaid, amikor úgy érzed, hogy visszaestél, de kitartóan szedd tovább a gyógyszert. Hidd el, jobban fogsz lenni.

Én mostanra (2. hónap vége) kezdtem el azt érezni, hogy már alakulnak a dolgok. Nem szabad vele sietni, nem is tudod gyorsítani a folyamatot. Az agy nem igen szeret kimászni a homeosztázisból.

Nálam ez úgy jelentkezik, hogy egy-egy kifejezetten jó időszak után hihetetlenül rosszul leszek: az emésztésem össze-vissza, mindenem fáj, nagyon rossz kedvem van, "bármit csak ezt ne" érzésem van. Aztán 1-3 napon belül fokozatosan elmúlik, és jobban vagyok mint előtte.

2022. febr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
ezek a gyogyszerek nem hatnak azonnal. az egy honap a javulashoz edes keves:/ szedd meg egy kis ideig es ha nem hat kerj masikat
2022. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kevés az egy hónap, ne húzd az időt, menj vissza az orvoshoz. Bőven van kínálat, szó sincs arról, hogy rögtön az első bejön. De pszichoterápiára is szükség van. A szorongás a múltból ered, azt ki kell beszélni. Mennyi idős a kisfiad? Milyenek a családi körülményeid?
2022. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
de konyorgom hogy ne lenne keves az egy honap? en is szedtem antidepresszanst es nekem mindig aztmondtak a pszichiaterek/pszichologusok hogy 1 honap utan ne varjak jelentos javulast mert nem lesz. ezeknek tenyleg ido kell. egy honap utan senki ne varjon uj gyogyszert
2022. febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!