Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindent túl pánikolok? Hogyan...

Mindent túl pánikolok? Hogyan lehet ezen segiteni?

Figyelt kérdés

Màr évekkel ezelőtt is voltak kisebb pánikolásaim,mivel mindent rettenetesen túlgondolok. Aztán egy ideig abbamaradt a dolog,majd kb. 1éve kissé becsípve tusolni mentem,és akkor éreztem talán a legrosszabbul magam,egyszerüen minden eszembejutott ami zavar,minden elkezdett bosszantani,sírtam,alig kaptam levegőt és nagyon sírtam,szédültem,nem akartam élni tovább. Ilyen gondolataim voltak,viszont tisztában voltam vele valahol,hogy ilyenre nem szabad gondolni,de nem tudtam uralni magam,a gondolataim. Miután lenyugodtam elaludtam. Másnap ezt az alkoholra fogtam. Aztán most új munkám lett,ami miatt nagyon izgultam,mielőtt odamentem mindig kisebb pánikok fogtak el,hogy atyaég mit rontok majd ma el,nem szeretnek a munkatársaim stb. Ahogy elmúlt egy két hónap picit elmúlt.

Ma azonban újra egy nagyobb ért. Éreztem,hogy sírnom kell,szédültem és hogy minden bosszant,hogy nem tudok igazán barátkozni a munkatársaimmal,nem tetszenek a díszek a nappalinkban,miért van pohár az asztalon ,miért gondolok túl mindent,este mielőtt elalszok mindig lejátszódik a fejemben,hogy miket mondtam kinek és hogy biztos hülyének néznek,elkezdtem zokogni és nem tudtam abbahagyni,alig kaptam levegőt és olyan gondolataim voltak,hogy nem akarok élni,milyen jó lenne egy késsel megvágni magam,viszont megintcsak tudtam,hogy ez nem normális és ilyenekre nem szabad gondolni,de nem tudtam kiűzni a fejemből és egyszerre volt nagyon ijesztő is. Kb 10 perc után kissé lenyugodtam és elmúlott.

Talán segítségre szorulok,de nem merek orvoshoz menni, nem is tudom kit vagy milyen orvost kell felkeresni ilyenkor. Veletek volt már ilyen? Hogyan jutottatok túl ezen?



2022. febr. 20. 13:48
 1/2 A kérdező kommentje:
22/L
2022. febr. 20. 13:57
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológust keress fel nagyon nem ok. az ilyen gondolatok. Valami feldolgozatlan traumád, traumáid lehetnek. Ilyen fiatalon jobbak az esélyeid, hogy tudjál jó irányba változni. Ha jó a háziorvosod oda is mehetsz első kőrben el irányít tovább szakemberhez.
2022. febr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!