Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez? Este jó közérzet...

Miért van ez? Este jó közérzet, reggel rossz.

Figyelt kérdés

Szinte minden este, lefekvés előtt jó a hangulatom, így megyek aludni, ellentétben sok szorongó emberrel (én is szorongással küzdök). Aludni is tudok általában, ezzel sincs gond. Viszont amikor felkelek, pocsék hangulatom van, borzasztóak a reggeleim, meg úgy kb az egész délelőtt. Rosszabb a hangulatom, jobban szorongok, reggelizni szinte egyáltalán nem szoktam, mert nincs étvágyam, de közben meg üres a gyomrom, néha még egy kis hányinger is társul mindehhez.

Este tök jól megy minden, nyugodtan lefekszem, erre reggel ez van. Az meg a másik, hogy szerencsére nem kell, vagyis nem kéne korán kelnem, ébresztőt sem kell beállítanom, de ennek ellenére magamtól felkelek tök korán, mindegy, mikor fekszem le.

Korábban mindig 10 körül mentem aludni és 8 körül ébredtem fel kényelmesen magamtól, aztán most inkább 11 körül fekszem, de előfordul, hogy 10 körül vagy hogy éjfélkor, ez változó, de 7-kor már fel is ébredek. Ma is amikor ránéztem az órára, azt hittem már 8 óra múlt, erre épp hogy 7 óra volt. Nem az, hogy délig kéne aludnom, de mondjuk 8-9-ig megtehetném, általában a pocsék közérzetem miatt úgysem vagyok reggel túlságosan produktív, inkább délután meg este. De hajnalig meg nem tudok fennmaradni, nekem az éjfél a maximum.



2022. febr. 22. 07:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozol valahol? Amúgy én is így vagyok ezzel. Reggel nem vagyok jól, se lelkileg se testileg. Én is este vagyok sokkal jobban. Én most munkát keresek, amikor dolgoztam sokkal jobb volt.
2022. febr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
A hormonok miatt van. A stressz hormonok éjszaka, alvás közben termelődnek, az adrenalin és a kortizol pl. Ezek szintje reggel a legmagasabb, sok embernek rossz közérzetet, szorongást, nyűgösséget okoznak. A napközbeni tevékenységektől nagy részük "kiég" a vérből, ezért javul a hangulat, közérzet. A "jó közérzet" hormonok, pl dopamin, szerotonin a napfénytől, élményektől termelődik, így ezek is ráerősítenek a reggeli trágya közérzetre, és az esti jobbra.
2022. febr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez van. Szorongásos és a depressziós hangulatom is reggel rosszabb.
2022. febr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-es, köszönöm, ezt nem tudtam, de érdekes volt.

Csak azért is volt nekem ez fura, mert sokszor hallom, hogy a szorongás, depresszió sok embernek este nagyon rossz, nem tudnak elaludni, mert akkor jönnek elő a negatív gondolataik, akkor stresszelnek.

Nem dolgozom, tanulok még, esti iskolába járok éppen, de ott ugye nincs minden nap tanítás. Emiatt is aggódom, hogy így mi lesz velem majd jövőre az egyetemen meg majd később ha dolgoznom kell.

2022. febr. 22. 09:31
 5/11 anonim ***** válasza:

A depressziós emberek jellemző módon este érzik jobban magukat.


A szorongásnál nem tudom, mert bár nekem ez a fő problémám évtizedek óta, de változik. Az biztos, hogy éjjel már pár óra alvás után sokkal jobban vagyok (tehát mondjuk ha 4 órát alszom és felébredek éjjel 3-kor, már nem szorongok). De nemrég hallottam először, hogy szorongással küzdő emberek reggel nagyon rosszul vannak. Nekem ilyen nem volt soha.


Azt vettem észre, hogy amikor a depresszióm rossz, akkor a szorongásom jobb és fordítva. Szóval mivel most a depresszióm rossz, estére leszek jobban.

2022. febr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Kezel valaki? Pszichiáter vagy pszichológus?

Ha egyik sem, fontolóra kellene venni. Enyhe és közepes szorongásta terápia elég lehet. Érdemes lehet relaxációt (autogén tréning) vagy mindfulness meditációt (MBSR) tanulni.

Ha 2 hetet rá tudsz szánni nappali kórházas terápiára, az is hasznos lehet. 2 hetes csoportokat indítanak a Semmelweis Egyetemen szorongásos panaszokra.

Gyakorlatban ez annyit jelent, h 2 hétig mindem hétköznap reggel oda kell menni, ebéd után (akár előtte is) haza lehet menni. Csak délelőtt kell ott tartózkodni.

Beszélgetős terápiák is vannak, relaxációt is tanítanak.

2022. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.


A 2 hetes csoportokhoz link:

[link]


Csak délelőtt kell ott tartózkodni. Nem egész napos, nem bentfekvős.


Általánosságban ajánlom minden érdeklődőnek ezeket a csoportokat.

4 féle van, folyamatosan indulnak újak.

2022. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez de jó utolsó 😃, kár hogy vidéki vagyok és dolgozok
2022. febr. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7: utánanézek majd.

Amúgy ez nagyon sz*r, mintha teljesen más ember lennék reggel meg délután/este, és ez szinte minden egyes nap így van.

2022. febr. 23. 08:02
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
46%
2-es válasz figyelemreméltó. Annyival azonban ki kell egészítenem, hogy ha kifáradt a mellékvese, (pl az áteresztő bél szindrómától) akkor kevés a kortizol, és reggelre nincs, ami ellensúlyozza a melatonin hatását.
2022. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!