Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kedves, a problémában érintett...

Kedves, a problémában érintett személyek! Hogyan győztétek le, vagy hogy próbáljátok legyőzni azokat a szociális szorongásokat, amik megakadályoztak abban, hogy barátságot alakítsatok ki, könnyebben ismerkedjetek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagy szociális szorongás lett rajtam úrrá, és fél éve láttam azt be, hogy ez tarthatatlan, meg kell változnom. Nagyon kemény önfejlesztő útba fogtam, ami bár nem leányálom, de sok segítséget nyújt.


Arra lennék kíváncsi, hogy aki átélt már hasonlót, az milyen lépésekkel jutott ki ebből a mélypontból?



2022. febr. 22. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az élettapasztalat segített.Egyre több minden megér,tapasztal az ember,és így sokkal könnyebben veszi az akadályokat a társadalmi kérdésekben is.Próbálok nyitott lenni.A személyiségem alapból barátságos,de sokszor elnyomja ezt a fóbia.De pl. mindig is próbáltam megtalálni a párom.Vágytam egy jó kapcsolatra.Úgyhogy erőltettem,ismerkedtem,randiztam nőkkel.Többnyire sikertelenül, de azért voltak kapcsolataim amelyek kifejezetten jók voltak és boldoggá tettek.

Nyilván az otthon nyugalma a legjobb,ott érzem magam a legkomfortosabban,de próbáltam időnként kimozdítani magam a komfort zónából.Elmentem pl. egyedül a helyi állatmenhelyhez, jelentkeztem önkéntesnek.De sajnos pár hónap után abbahagytam.

A barátkozással sose volt gondom,de fenntartani hosszú távon az adott barátságot mindig problémás volt.Mert egy idő után úgy éreztem mindig hogy jó-jó hogy vannak az embernek barátai...de mellette tehernek is éreztem.Most is vannak barátok,akik körülvesznek,de inkább csak online beszélgetünk és tartjuk a kapcsolatot,ritkán találkozunk.

2022. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!