Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nekem vagy másoknak van igaza...

Nekem vagy másoknak van igaza azt illetően, amire képes vagyok?

Figyelt kérdés
Kicsit lehet, hogy filozófiai a kérdés de akkor leszűkitem kicsit: sokan mondják, hogy iszonyat jó vagyok a zongorázásban, baromi jó darabokat írok bla bla bla. Nos, nekem ezt az önbizalmam nem engedi gondolni. Nem érzem magam különösen jónak és azzal magyarázom a "bókokat" dícséreteket, hogy avatatlan fül... Igaz, tanárok is mondták már, de én egyszerűen akkor sem érzem. Mit csinálnátok a helyemben? Hogyan építhetek önbizalmat, hogy elfogadjam a fellépési ajánlatokat(, ahol saját darabokat is játszanék) ?

2022. febr. 24. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd hogyha késznek érzed magad, akkor majd biztosan te is belátod. Kérdezd meg tőlük, hogy miért gondolnak tehetségesnek. Fejtsék ki neked amennyire lehet. Hogyha az se győz meg, akkor úgyse számít, hogy ki mit gondol rólad, mert önmagad mércéje akkor a lényeg. Talán van valami, ami nem hagyja ezt gondolni önmagadról, mert még nem érted el, vagy csak szimplán kéreted magad. Viszont hogy ha kéreted magad, akkor ne csodálkozoz, hogyha később nem kapsz lehetőset. Higyj a környezetednek, hogyha azt mondják rólad amit.. Válalld el, amit kapsz és nem gondolom, hogy hazudtak rólad; vagy ha attól félsz, hogy igen és ezért felkészületlenül kiröhögteted magad emberek előtt akkor mivan? Legalább kiderül, hogy a környezeted full kamu és akkor elgondolkozhatsz azon, hogy otthagyod a fenébe, de hogyha bejön, akkor munka közben tudsz gyakorolni is. Gyakorlásért pénzt kapni nem lehet rossz és majd csak eléred, amit valójában te is akarsz.
2022. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Amíg pénzt kapsz fellépésekért, ahol tapsolnak neked és gratulálnak, addig van akinek tetszik a munkád. Hogy ez 2 embert vagy 20 ezret jelent-e, az nem számít! Töltsön el ez örömmel, menj és játssz nekik! :) Ha te nem is érzed elég jónak, ne foszd meg őket az élménytől, magad a keresettől amit hangszerre és tanulásra költhetsz. Fejlődni sok gyakorlással lehet, vedd ezeket a koncerteket is annak!
2022. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kettes. Én is örülnék ilyen lehetőségnek úgyhogy kedves kérdező kérdem én még egyszer. Mégis mitől félsz?
2022. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi zseni művészek soha nincsenek megelégedve magukkal. Amikor egy művész elkezd elégedett lenni, akkor azonnal be is fejezi a fejlődést, és onnantól már csak egy tisztes iparos lesz. Olvass el pár festő életrajzi könyvét, egyik sem mondta egy művére sem azt, hogy ez tök jó lett. Amikor elkészült a festmény, bevágták a sarokba, és egy újat kezdtek, igyekezve, hogy jobb legyen, mint az előző.

Amúgy mindenki dícsérni fog, akinél jobb vagy, mivel nekik az is magas szint.

2022. febr. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt laikusok nm fogják megoldani neked, mert a közhiedelem szerint az önbizalom teljesítményfüggő, miközben nem az. A valóság elég igazságtalan, mert az önbizalom egyetlen életkorban tud kialakulni, pont amikor még semmi ráhatásunk nincs, nem is tudjuk, hogy nekünk olyan kéne: csecsemő- és kisgyerekkorban, a környezetünk viselkedése által. Később már csak professzionális önismereti munkával hozható létre, pl. pszichoterápián. Fölösleges köröket ne fuss, ez nem oldható meg gondolkodással, filozofálgatással, logikusnak hangzó tanácsokkal.
2022. febr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokan élnek így egy szép, termékeny életet. Megtanultak alkalmazkodni a saját aggályaikhoz, és igazából szupererővé válik a belső, kíméletlen éleslátás, főleg ha begyakorlod, hogy félig komolytalanul állj hozzá, nem az érzelmi töltetére helyezve a hangsúlyt, hanem a tényleg kicsit már vicces, kezelhetetlen felemásságát használod arra, hogy egyet hátra tudj lépni, és csak lásd, ami van: sok ember kap nagyon gyönyörű pillanatokat, MERT mindezidáig tökélyre csiszoltad magad a legtöbb, korábban bizonytalan területen. Az, hogy ez így is folytatódik, ha már ennyire beválni látszik, nem is lehet kérdés. Küzdelmes? Lesznek rossz napok? Van, ami nem akar sikerülni? Persze, így néz ki egy valamit érő élet.
2022. febr. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!