Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondják azt hogy skizofr...

Róbert dávid kérdése:

Miért mondják azt hogy skizofrén betegek megfelelő gyógyszerrel normális életet élhet? Mikor én nem is tudok?

Figyelt kérdés
15 éve szedek gyógyszereket,de olyan gyógyszer beállításom sosem volt hogy én dolgozzak 8 órát éljek mozgalmas életet. Most nem dolgozom,mert nem tudok.Gondolkoztam az öngyilkosságon de azt ugyse merném megtenni. Én úgy vagyok vele az én életemben álmodni jobb mint fent lenni. Már úgy érzem anyukám se nagyon ért meg,vagy már bele fáradt. Valamikor van kedvem munkát keresni,máskor meg kataton állapotban fekszem az ágyban és sírok.Megbélyegeznek általában de nem mindenki szokott. Sok gyógyszert szedek lehet azért nem élem az életemet(nem tudom.) Nincs hobbim,magam alatt vagyok,egésznap a gép elött ülök,és már ugyérzem bekattanok tőle. a fél napomat átalszom,mert nincs kedvem semmihez se. szedem rendesen a gyógyszereket,de nem segítenek semmiben se. Az alábbiakat szedem , Anafranil,Kventiax,Fluanxol Depot(szuri),Rivotril. Szerintem már egy jó ideje kiégtem de lehet az is hogy nem. 29/F

2021. ápr. 17. 15:47
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Keresned kellene egy másik orvost, aki rendesen beállítja a gyógyszereid
2021. ápr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
67%

Hát valamilyen célokat kéne találnod ,skizofrénia ide vagy oda .

Teljesen normális életet nem lehet élni gyógyszerekkel sem ,de relatíve normálisat igen. Csak az mondja,hogy á gyógyszerekkel minden rendben,aki soha a büdös életében nem élt együtt skizofrénnel .

Az irományod alapján te depressziós is lehetsz . Hobbi ,munka,kisebb célok,sikerélmények, ezekre kéne fókuszálnod , a skizofréniád nem szűnik meg természetesen,de jobban leszel ha lesz valami értelme a napjaidnak.

2021. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez a rengeteg gyógyszer mind letompít.

Orvost kellene váltani, aki rendesen be tudja állítani a gyógyszereidet.

Nem az a cél, hogy minél jobban leszedáljanak, hanem az, hogy élni tudj.

2021. ápr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
És milyen másik orvost keressek? Hol?
2021. ápr. 17. 16:45
 5/39 anonim ***** válasza:
Van skizofrén ismerősöm, ő 3 havonta kap egy injekciót, neki ez bevàlt. 5 éve kapja, azóta nincs problèmàja, azelőtt volt, míg gyógyszert szedett.
2021. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
Az én ismerősöm is injekciót kap. Én addig próbálnam a gyógyszereket amíg jó nm lesz.
2021. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim válasza:
100%
Nővérem paranoid skizorén, ő is 3 havonta kapott injekciót és rendesen dolgozott mellette kb 3 évig.
2021. ápr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim válasza:
100%
Egy ismeősöm 10éve küzd a skizofréniával, ki-be járkált a pszichiátriára mert nem szedte rendszeresen a gyógyszerét a mellékhatások miatt. Levertség fáradtság stb... A változás két éve történt amikor fel írták neki az abilify-t clozapine-nel kombinálva. Legjobb kombó, amióta ezeket szedi teljes értékű életet él, el bír járni dolgozni, van hobbija amit elég komolyan is vesz (gitár, sütemény sütés), újra nyitott lett az új dolgokra, megint érdekli a világ. Válts dokit!
2021. máj. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
De miért nem képes az orvosom csökkenteni a gyógyszereimet? ez a doki váltás meg nem olyan egyszerű nincs kire. Kventiax,Anafranil,Rivotril,Fluanxol depot injekciót kapok.
2021. máj. 7. 05:24
 10/39 A kérdező kommentje:
a cigaretta képes lehúzni az embert nem?? én napi 30 szálat elszivok. lehet attól vagyok depis
2021. máj. 7. 05:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!