Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Narcisztikus lennék? Vagy...

Narcisztikus lennék? Vagy miért vagyok ilyen? Vagy ez valami mentális zavar?

Figyelt kérdés
Azért merült fel bennem ez a kérdés, mivel mindent könnyelműen veszek. Például ha valaki beszól nekem, például, hogy: hülye vagyok, csúnya vagyok, vagy valamilyen sertést valaki olyanra akit szeretek, vagy valami olyan dolgot csinál amire mások teljesen idegesek lennének én egyáltalán nem vagyok ideges miatta. Mivel bele gondolok abba, hogy ki mellettem ez az ember aki beszólt nekem? Egy nagy senki, miért vegyem sértőnek a beszólását ha nyilvánvaló, hogy szar az élete és sehová nem fejlődik, ha bele gondolok hol leszek 5 év múlva én és hol ő, akkor szembesülök azzal, hogy nem számít mit mond mert egy senki számomra. Eddig senkivel sem találkoztam aki így gondolta volna. Vagy a szavak súlyát sem érzem, például ha valaki le hülyéz engem, akkor a hülye szónak nincs értelme, mivel lehet neki 100 millió fajta értelme, lehet hülye úgy gondolva mint egy apró sertés, lehet ezt úgy gondolni, hogy nem ért valamihez, lehet teljesen hülye logikai dolgokban lehet hülye aki nem tanult az iskolában semmit és fogalma sincs hol helyezkedik el Magyarország, de a hülye azért nem ad értelmet, mivel senki sem teljesen hülye minden egyes dologban, és ez a szavat nagyon tág értelemben lehet használni és pont ezért nem hiszem, hogy megállja a helyét egy ilyen sertés. Úgy érzem a szavaknak csak akkor van súlyuk ha mi adunk nekik súlyt, és nem értem miért idegeskedni bármin is, az idegeskedés rossz hatással van a mentális és fizikai egészségünkre, teljesen rossz hatással van ránk, és nem értem miért kell mindent annyira komolyan venni, ha bele gondolok 100 év múlva az sem fogják tudni, hogy valaha léteztem, mivel 100 évet mondtam, így túl optimista vagyok, lehet 50 éven belül kihal az egész emberiség. Pszichopata lennék ha így gondolkodok? Ezt a kérdés több helyre is ki írtam, mivel nem tudtam melyik kategóriába kéne írni ezt a kérdést. 19/f

2022. febr. 19. 02:02
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem hiszem, hogy tisztában vagy a fogalmak jelentésével.


Egyikre sem illik a személyiséged a leírásod alapján.

A nárciszta élvezkedik mások sérelmein, a pszichopata majdnem ugyanez csak extrémebb módon.


Te vagy nagyon laza és nyugodt természetű vagy, vagy pedig gyáva vagy és így próbálod magaddal elhitetni, hogy jól cselekszel amikor lenyeled ezeket a sértéseket. Persze az is lehet, hogy mindkettő együtt.

Ha meg akarnának verni akkor azért megvédenéd magad vagy azzal is úgy vagy, hogy hadd üssön kicsit véresre, a te életed attól nem lesz rosszabb?

2022. febr. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még nem történt olyan, hogy valaki fizikailag belém kötött volna, de ha megtörténne szerintem meg védeném magamat, egyszer történt olyan, hogy szét húztam 2 embert aki verekedni akart. Lehet tényleg gyáva lennék?
2022. febr. 19. 10:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagy kár hogy a köztudatba került a nárcisztikus kifejezés, mert össze vissza használják. Nem, ennek semmi köze ahhoz. Ha érdekel a téma olvasd el a legnagyszerűbb könyv a nárcizmusról című könyvet mondjuk, akkor se fogod tudni diagnosztizálni magad, de legalább kicsit belelátsz a témába.
2022. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A nárcisztikus kijelentést azért írtam oda, mert ha valaki mond nekem valami sertés, akkor felsőbbrendűnek érzem magam.
2022. febr. 19. 12:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 Nem, akkor nem vagy gyáva. Nyugodt természetű vagy.


#4 Akkor sokkal inkább megérteném ha te mondanál valakinek valami sértőt majd miután megsértődött te felsőbbrendűnek éreznéd magad és jó érzéssel töltene el az egész.

Bár ez ennél sokkal összetettebb, de ez amit leírsz nem hajaz arra.

2022. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!