Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A stressznek van köze magas...

A stressznek van köze magas vérnyomáshoz?

Figyelt kérdés

A hosszútávú stressz okozhat vérnyomás kiugrást, és ha igen, akkor a stressz megszűnésével a vérnyomás is rendeződik, vagy az maradandó?

Nekem volt vérnyomás kiugrásom ami pillanatnyi volt, azóta kezelve van. Létezik, hogy a stressz okozta?



2022. márc. 1. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Igen.
2022. márc. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért fontos, mert egy kevéske adag gyógyszert szedek rá. Létezik, hogy egyszer elhagyható ilyen esetben? Tegnap voltam egyébként ilyen kivizsgálásokon, ahol a szívem néztek és vérnyomást is, minden rendben volt.
2022. márc. 1. 11:00
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem, nincs köze. Apámnak 30 éves korában kezdődött a magas vérnyomás, 170-180 és a gyógyszer meg nyelv alá tett tabi se vette le. Egyszerűen semmilyen vizsgálat nem ad rá választ hogy miért magas. Természetesen az idegeskedés okozhat magas vérnyomást, de az pár óra múlva elmúlik ha csillapodik az idegesség. Apám kipróbált természetes alapú gyógynövény kivonatú kapszulát is, de még magasabb lett, 190-200. A sürgősségin is csak 155-re tudták levinni.
2022. márc. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért nem ott kérdezel ilyeneket? Ott valódi szakemberek vannak.
2022. márc. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én még csak 21 vagyok, és még a családba sem volt magas vérnyomásos. Elhízott sem vagyok.
2022. márc. 1. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

"A stressznek van köze magas vérnyomáshoz?"


Teljesen biztosan és egyérteműen van.

2022. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, kicsit pontosítanék. A hosszútávú stressznek, van e köze a vérnyomásemelkedéshez (nem csak pillanatnyira gondolok)?
2022. márc. 1. 11:35
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Még mindig igen a válasz.
2022. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, van. Stressz hatására a vérnyomás növekszik. Hosszú távú stressz esetén a magas értékek fixálódnak.
2022. márc. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!