Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyult ki mar valaki depersz...

Gyógyult ki mar valaki deperszonalizaciobol/ derealizaciobol? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Nem birom mar tovabb, biztos hogy meg fogok orulni ettol. Kerlek segitsetek.

2022. márc. 2. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Volt benne többször részem, de elmúlt magától. Van kedved beszélgetni?
2022. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 24/7 folyamatosan van kb 10 éve, és egyre erősödik 😎


Kb mindenhol azt olvastam, hogy ha a szorongást megszünteted ami miatt disszociál az agyad, plusz van egy normális napirended, testmozgás, stb. akkor magától el fog tűnni egy idő után.


De nincs mágikus tabletta ami eltüntetné, plusz ha lenne is, akkor telibe kapnád a szorongást amitől eddig a disszociációval próbált megvédeni az agyad.


Úgyhogy, próbáld ignorálni/megbékélni vele és javíts a szorongáson, meditációval és/vagy gyógyszerrel amit pszichiáter felírt.

Ja, és nem füvezz mert attól 10x rosszabb lesz pár napig.

2022. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
irtam!!
2022. márc. 2. 18:51
 4/10 Blue Child ***** válasza:
Meg kell inni 1 liter citromlevet.
2022. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha van kedved, nekem is írhatsz. Elég régóta van nekem is.
2022. márc. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyugtató elvonás után lett ilyenem, pár éve megvan. Igazából ez nem betegség, hanem egy észlelési zavar, amit az agy csinál a szorongás, stressz miatt. Meg kell nyugodni tartósan, és akkor magától elmúlik. Kb olyan, mint a stressz miatti fülcsengés.
2022. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
csak sajnos a szorongast sem tudom csokkenteni. valami jo pszichoterapeutat tudtok aki jo ebben?
2022. márc. 2. 20:07
 8/10 A kérdező kommentje:
de ez nem tul biztato hogy evek ota van nektek….
2022. márc. 2. 20:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de hátha.

DPDR tüneteim vannak, főleg a derealizáció része. Álomszerű sokszor minden, ködfal, koncentráció és erős memóriazavarok, stb.

Nálam az erős stressz és szorongás váltotta ki először, azóta tart, de mostmár emiatt szorongok, stresszelek, pánikolok. (+hipochondria)


Tehát, ha a szorongás miatt van, de emiatt szorognok, akkor ez egy ördögi köz, sose lesz vége. Ötletek?

2022. okt. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
antipszichotikum!
2022. okt. 5. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!