Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt hozzáértő? Mennyi...

Van itt hozzáértő? Mennyi esélye van annak, hogy skizofrén leszek, ha anyai nagymamám testvére és anyukám is azt volt? Depresszióm már volt. Anyukámnak is depressziója volt csak először. 43 évesen jött elő nála. 32 vagyok most félek.

Figyelt kérdés

Depresszióm már volt. Anyukámnak is depressziója volt csak először. 43 évesen jött elő nála a skizo. 32 vagyok most félek.


Nagyimnak semmi baja, mégis tovább örökítette. Meg lehet mondani mennyi esélyem van?



2022. márc. 5. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Kerüld a stresszes életet. Nem kötelező kijönnie, ha nem iszol, nem fogyasztasz drogot, és a cigaretta sem tesz jót.
2022. márc. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mondták nekem, mikor én is ettől tartottam hogy 2. Generációra öröklődik.

De ne félj, a depresszió teljesen más.

2022. márc. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

A skizohoz kell halmozottan sok nehézség is, problémás élet, éveken át tartó beszűkült gondolkodás.

Fektess energiát a minőségi mentális életre

2022. márc. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Anyukám soha nem ivott. Nem cigizett. Nem drogozott. Egyik lány ismerősöm sem cigizett, nem is ivott. Neki fiatalon huszonévesen jött elő a skizofrénia.


Arra lennék kíváncsi mennyi az esélye ennek.

2022. márc. 6. 00:00
 5/9 A kérdező kommentje:
#2tehát a gyermekemnél - ha lenne- jöhetne elő?
2022. márc. 6. 00:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt erre nem kapsz választ.


De ha megnyugtat, akkor 20 %.

2022. márc. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy menj el genetikai vizsgálatra, ki tudják szűrni hogy mennyi esélye lehet.
2022. márc. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Így nem lehet neki indulni az életnek hogy félsz.


Nekem is vannak megküzdési nehézségeim, szorongásos lettem, de én kivizsgáltattam magam pszichiáter segitségével, hogy lehet e mentális betegsegem. Csak a szorongást allapitotta meg.

Alapvetően úgy gondolom, hogy elég jól ki tudtam törni és megteremteni egy minőségi életet, igy nem félek hogy lesz ilyen bajom. És nem jó megoldás amiatt gyermeket nem vállalni mert esetleg örökli.

Csodálatos dolog egy gyermek, a lelki egészséghez is hozzá járul, mert nincs idő agyalni, épp elég az újszülött kort dackorszakot pubertást túlélni de annyi jót adnak.

A skizofrénia kialakulása függ a környezeti tényezőktől is.

Egy mai háborús helyzet borzalmai kihozhatja egy olyan egyénből is aki genetikailag hordozta de a nyugodt élete nem hozta felszínre eddig. De ha ez a háború nincs, soha elő se jött volna.

Jövő miatti aggódás és forgatókönyv változat gyártás nem az egészséges hozzávalója.

2022. márc. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Skizofrén az egyik szülőm, halmozott stresszben élt, mert nem tudott megmaradni egy munkahelyen sem, mindenütt konfliktusokat generált. Ebből tanulva itthoni munkát alakítottam ki magamnak, és bár voltak depresszív periódusaim krízishelyzetkből adódóan, nem lettem skizo, 60-hoz közeledem.
2022. márc. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!