Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős szorongásra milyen...

Erős szorongásra milyen készítményt ajánlotok? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Tudom, szakember kell, jártam egy ideig klinikai szakpszichológushoz, de sajnos most úgy hozta az élet, hogy már nem tudom fizetni. Tudnátok ajánlani olyan gyógyszert, vitamint, akármit, ami nektek segített? Az sem gond ha vényköteles.

(zene, mozgás, hobbi, ezek vannak, igyekszem, de kevésnek bizonyul, főleg, hogy nem nagyon van kedvem semmihez mostanában, szóval először megpróbálnék a hangulatomon javítani valami készítménnyel)


2022. márc. 7. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Fiú vagy vagy lány? (Férfi vagy nő-ha úgy jobb)

Csak mert nőknél a hormon egyensúly zavara tud komoly problémát okozni-esetleg ösztrogén dominancia, vagy PCOS, vagy még az IR.

Nem is gondolnánk mennyire...

Továbbá általánosan nemtől független pajzsmirigy gondok és szelén hiány, D vitamin hiány(főleg télen), illetve B vitanin hiány (azok hatnak főleg az idegrendszerre).

Kapásból multivitaminnal kezdenénk (abban van minden)- de szednék külön D vitamint is. És elmennék egy nagy labor kivizsgálásra, valamint ha nő vagy endokrinológushoz.

Sokszor tök banális okai lehetnek a szorongásnak-amik ha rájönnek az okokra kezelhető.

Más tüneted nincs?

2022. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak a xanax ami bevált nekem. Ez van.
2022. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, egyéb tünetem nincs, mármint testi. Vitamint szedek, multivitamint, D-t nem, de majd elkezdem. Kétlem, hogy a szorongáson segítene, de persze ártani nem árt. Pár hónapja volt laborvizsgálatom, semmi gond nincs. Menstruációm rendben, nem utal semmi sem a pajzsmirigy, sem pedig a hormonzavarra.

Köszönöm a választ.

2022. márc. 7. 11:34
 4/6 A kérdező kommentje:
Xanaxról nagyon sok rosszat hallani, azt nem merem.
2022. márc. 7. 11:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Természetesen szereket próbáltad már? Gyógyteák, teakeverékek, valeriana. Én ezzel kezdeném, mielőtt beveszek egy szem xanaxot is. Az ugyanis függőséget okozhat.
2022. márc. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, most pont a valeriana relax + citromfű tea kombót tolom minden nap.

Nem mondom, hogy nem segít, mert de, viszont nem eléggé. Tudtok esetleg olyat, ami a valeriana relaxnál erősebb, de vény nélkül kapható?

2022. márc. 17. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!