Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Figyelemzavaron segíthet...

Figyelemzavaron segíthet gyógyszer?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, szellemi munkát végzek és úgy érzem a gondolataimmal valamit kell kezdenem. Folyamatosan elkalandozok, mindig másra figyelek, így van hogy egy dolgot három - négyszer kell javítanom.

Valaminek mindig nekiállok, közben eszembe jut, hogy másik dologhoz kell még valami, akkor annak állok neki. Közben elfelejtem hol hagytam abba... Otthoni dolgokban ugyanez van.


Segít ezen gyógyszer? Vagy meditáljak? Valakinek bevált valami?


2022. márc. 7. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
B12 vitamin, magnézium. A ginko nekem semmit nem segített! És a legfontosabb: telefon+tv kombót néhány hétre felejtsd el! Annyit gúvadunk, hogy kiakad az agyunk! Full demenciás tüneteim vannak nekem is!
2022. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hivatalosan figyelemzavarom van. Én úgy vettem észre, hogy amióta nagyoibb dózisú multivitamint szedek és edzek intenzíven kicsit talán jobb. Szerintem valamivel próbáld te is felpörgetni a vérkeringést.
2022. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
A figyelemzavar sok esetben autoimmun folyamatra utal. Az alvásod rendben van? Éjjel 2 tájban nem szoktál felébredni?
2022. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sport tuti jót tenne, ezt tervezem. Ezek szerint vitamint is kéne.


Autoimmun betegségem van egyenként, jelenleg 3 éve aktív fázisban, attól is megőrülök.


Általában éjfél körül fekszem és alszom végig (5ig). Mostanában viszont elalszom a kisfiammal 9 körül, ilyenkor meg szoktam ébredni éjfél - 1 körül.

2022. márc. 7. 23:56
 5/6 Senior Séf ***** válasza:

Nem vitamin kellene, kedves kérdező. A garázs betonjára jiába szórsz fűmagot, az nem fog kikelni. Ugyanígy, amíg a beledet nem teszed rendbe, hiába dobálod befelé a vitaminokat.

MINDEN autoimmun betegségnek az áteresztő bél szindróma az alapja és okozója. Ezt kell megszüntetni arra alkalmas táplálkozással és életmóddal. Azt is tudnod kell, hogy akinek van egy autoimmun betegsége, az további autoimmun betegségek boldog várományosa. Azért is kérdeztem rá az éjszakai alvásodra, mert tipikus tünet a korizol-túltermelés, amikor az áteresztő bél miatt mellékvese diszfunkció lép fel. A kortizol pedig a melatonin antagonistája, ezért nem alszol jól. Sajnos a kialvatlanság további kortizollöketet generál, és már be is indult az ördögi kör.

2022. márc. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a sport+vitamin kombó óta érzem, hogy pl kevésbé fáradok, jobb a közérzetem és jobban is tudok koncentrálni. Ez tény. Bár nekem semmilyen betegségem nincs, szerintem ez neked se árthat. Próbáld ki.

Sportolj valamit intenzíven és akkor kell a multivitamin is, hogy segítsd a szervezeted építkezését.

2022. márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!