Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fontos a pszichológus/pszichiá...

Fontos a pszichológus/pszichiáter neme ? Férfihez vagy nőhöz menjek ? Pszichológust vagy pszichiátert keressek fel ?

Figyelt kérdés
Az elmúlt években adódtak gondjaim amit azt hittem egyedül is legyőzők mert az én szememben nem volt az hú de komoly dolog. Egy parkapcsolatból indult ki ami azóta felforgatta az életemet. Nagyon hanyag lettem, stresszes, sokszor halogatom a dolgokat. Szex terén is félelmeim vannak sokszor, szóval eléggé nem vagyok biztos magamban szinte semmilyen téren és a segítség kérésre is nagyon nehezen veszem rá magam de változtatni akarok és nem ilyen szerencsétlenként akarom tölteni a 20as éveimet. Pszichiáter elvileg az komolyabb esetekkel foglalkozik, egyik barátom pszichiáterhez jár de neki nincs semmi "baja" csak meg akarja magát jobban ismerni. Ő azt mondja hogy jobb mint a pszichológus. Mások mást mondanak. Mit javasoltok ? 22/F

2022. márc. 7. 15:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"de amit mondasz utolsó az jogos ha véletlen meg elkezdek úgy kötődni hozzá az elég kellemetlen lenne."


Ezt egyébként a pszichológusok tanulják, és ha ügyesek, tudják kezelni. Jó, ha randira hívod, akkor nyilván megmondja, hogy inkább járj máshova. :) És az is a hátránya, hogy aki tetszik neked, az előtt megpróbálsz jó képet festeni magadról. De amúgy a pszichológusok tanulják ezt, sőt, ők is elkezdhetnek szimpatizálni a pácienssel, ezt áttételnek és viszontáttételnek hívják. Ezzel csak azt mondom, hogy azért egy jó szakember erre fel van készülve, és nem engedi ilyen irányba folyni a dolgokat.

2022. márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!