Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ennyire rákattanva?

Miért vagyok ennyire rákattanva?

Figyelt kérdés
Van egy régi MMORPG játék, amivel még kb 14 évvel ezelőtt ismerkedtem meg. Évekig játszottam vele, aztán 2015-ben már nem. Decemberben újra elővettem és ott ültem előtte 8-10 órát. Aztán letöröltem, mert mondom ez totál függőség. Azóta már vagy 3-4 ilyen alkalom volt. Most is le van jelenleg törölve, de tök jó lenne visszatenni és kockulni vele. Viszont így nem akarom, hogy ennyi időt eltöltök előtte. Napi 1-2 óra rendben lenne, de így nem...

2022. márc. 9. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert nagy élményt adott és/vagy boldog voltál tőle. Ezt nevezik pszichés függőségnek. Ha vígasztal, akkor sok ember van így sok egyéb dologgal. Van egy csomó xbox játékom, de vhogy egyik se kötött le. Kivéve a Tomb Raidert, ami pont a világom: a grafika, a sztori, a tempó, stb, minden. Nos ezt már 20x végigvittem, míg a többihez hozzá se nyúltam. Ennyi. Akaraterővel, odafigyeléssel meg lehet állni, hogy napi 1-2 óra legyen a játék, ne 10-20.
2022. márc. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az a helyzet, hogy úgy érzem ilyen téren csak a végletekben bírok gondolkozni. Szóval vagy sok vagy semmi. Van egy másik, régi játék is, amit kb évente 1x felteszek. Az single player, szintén RPG beütésekkel, viszont annak van vége. Kb 7-8 óra alatt (egy szuszra) végigtolom és kész. Csak sajnos az MMORPG az végtelen. :)
2022. márc. 9. 16:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Van valami, ami helyett használod.

Függőség.

Van valami, ami zavar. Egy régi lelki sérülés fájdalma, vagy a jelenben valami, amit nem szeretnél megtenni, és ezért halogatod. Én ezek miatt szoktam játszani legalább is.

2022. márc. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!