Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha pszichozisom vokt, rajohete...

Ha pszichozisom vokt, rajohetek lesobb, hogy pszichozisom volt?

Figyelt kérdés

2022. febr. 21. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Általában nem, pont ez a pszichózis lényege. A pszichotikus betegeknek nincs betegségbelátása.
2022. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem igaz. Amikor nekem pszichózisom volt, tudtam, hogy az van, és azt is tudtam, hogy mitől. Baromi rosszul voltam, észlelési torzulásaim voltak, de nem voltam veszélyes vagy ilyesmi. Az 1. szerintem a téveseszmével keveri.
2022. febr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ugy ertem, hogy kesobb, tulajdonkeooen rajovok, hogy "ohh, ez az volt"
2022. febr. 21. 17:46
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már olyan nem egyszer, hogy később jöttem rá hogy pszichózisom volt. Bipoláris mániás fázisában.
2022. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Van aki ránöjön. Van akinek van betegsegbelátása. De szerintem ez a ritkább.


Én is beláttam. Ismerősöm is. Nekem 1x volt, 15 éve. Enyhe tünet maradt fenn.

2022. márc. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző: utólag láttam be. A végén már szedtem gyógyszert. Azóta nem volt visszaesés. Se gyógyszerrel, se anélkül.
2022. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes lehet egy pszichózis közepén tudni, hogy pszichózisod van. :)


Én kb. 2-3 héttel a pszichózis kezdete után, irtózatos mennyiségű lóerős antipszichotikummal és egyéb gyógyszerekkel kezdtem jobban lenni. És még akkor is voltak tévképzeteim, de gyanítottam, hogy tévképzetek, mert amikor a pszichiáterem kérdezett vmit ezekkel kapcsolatban, ügyesen manővereztem, hogy ne áruljam el magam, hogy még baromságokat gondolok.


Újabb hetekbe telt, mire rájöttem, hogy mi volt téveszme, mi nem. Rengeteget kérdezgettem a szüleimet, a gyerekeimet, az exemet és próbáltam összerakni, hogy mégis mi történt.

2022. márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 2,5 év hanghallás után jöttem rá, hogy ez tünet. Akkor már 4 hónapja szedtem gyógyszert.
2022. márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Előző:

A hanghallás nem múlt el gyógyszertől. De tudtam, hogy tünet. 1 év múlva kezdett csökkenni és ritkán most is hallok. Kezelést nem igényel már mert rég nem estem vissza antipszichotikum nélkül sem.

2022. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előző

Más tünetekre szedek gyógyszert.

2022. márc. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!