Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan / más is járt...

Létezik olyan / más is járt úgy, hogy egy kezelés után (pszichológus, pszichiáter) sokkal rosszabb állapotba került, és határozottan megbánta, hogy elment hozzá? Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés
Igaz, én alternatív megoldást próbáltam meg, de úgy érzem, sokat ártott (családállítás).

2022. márc. 9. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

AZ elsö pár konzultációnak ez a normális következménye, mert a problémákat elöször elö kell ásni, utána lehet velük valamit kezdeni.

Emiatt nehogy abbahagyd, különben soha nem jutsz elöbbre!

2022. márc. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Minden pszichológus más, ahogy minden ember is. Neked kell eldöntened, hogy azért nem jó, mert rosszul vezet rá a problémákra, sőt nem is segít, vagy csak rossz hallani az igazságot és te behisztiztél, hogy neked nem kell "dilidoki".

Nálunk a pszichológustól az első pár alkalommal a súlyosabb problémákkal rendelkezők mind bőgve jöttek ki. Mégis 90% vissza járó lett és megoldotta a problémáikat. A maradékba olyan emberek voltak, akik nem hitték el, hogy valós problémájuk volt, csak heccből mentek el, és úgy jöttek ki, hogy "na egy ilyen meg ne mondja már nekem", vagy pedig a másik részük olyan súlyos volt, hogy innen rögtön pszichiáterhez irányította a pszichológus.

2022. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt hogy megbántam a pszichiátert, nem is mentem vissza hozzá. Találtam egy számomra teljesen megfelelőt. Válts ha úgy érzed valami nem megy vagy félresiklik.
2022. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem első pár alkalomról van szó, és voltam már korábban is pszichológusnál, egész szuper szakembernél. Azt hiszem, rosszul vezettem fel a problémát, nem volt elég érthető. Szerintem maga a családállítással volt a baj, nem ilyen ezohubugra lett volna szükségem, hanem normál pszichológusra! Azért köszönöm minenki segítségét!
2022. márc. 9. 19:48
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
A családállítás pár éve nagyon felkapott volt, de akkor sem volt nagyon értelme. Szerintem pénz kidobás.
2022. márc. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, én is így látom. Belemagyarázás az egész és csak ködös ezo. Utólag biztos nem mennék és másnak sem ajánlanám.
2022. márc. 9. 21:03
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Na fene, egy sorstárs:D Szegény szüleim rendes pszichológushoz akartak vinni, de sikerült betalálni egy ilyen ezomókust aki (mint évekkel később rájöttem) családállítással akarta megoldani a problémáimat. Közölte hogy én apám problémáit akarom átvenni tőle,bár a mai napig nem láttam/látom a párhuzamot kettőnk gondjai között. Ezt orvosolandó a szemébe kellett néznem és mondani hogy nem cipelem tovább az ő terhét vagy valami ilyesmi. Végtelenül kínos volt. Mikor ez nem vált be, kitalálta hogy vizualizáljam, hogy a szoba egyik sarkában van a múltam, és sétáljak el tőle. Mert ez így működik! Az egyetlen érték amit ádatott az volt amikor véletlen felborította a gyertyát és lángra lobbant az asztalterítő, azon még mindig tudok röhögni.
2022. márc. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Komoly? :D Na azt megnéztem volna!


Jaj ne tudd meg, nekem az állító olyan marhaságot mondott, hogy kvázi fel akartam magam kötni csecsemőként (!!!), azért születtem a nyakamon köldökzsinórral (kb. a babák felére igaz jóformán). Mindezt úgy, hogy még szuicid alkat sem vagyok, ezt egyszer csak benyögte, mikor a születésemkor beszéltünk. Agybaj, fogalmam sincs, a szakma hogy engedhet ilyen kóklerséget működni...

2022. márc. 17. 21:27
 9/9 A kérdező kommentje:
* születésemről
2022. márc. 17. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!