Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki tapasztalt ilyet, aki...

Valaki tapasztalt ilyet, aki quetiapine-t/ketilept-et szed?

Figyelt kérdés

Én már kb. 1 éve szedek napi 150 mg-ot. Volt, hogy ketilept helyett quetiapine teva-t kaptam a gyógyszertárban, és észrevettem, hogy a ketilept sokkal jobban álmosít (este veszem be), fél órán belül elalszok tőle, de még szédülök is néha, reggel pedig nagyon nehezen kelek fel.

Elvileg ugyanaz a hatóanyag, de a quetiapine egyáltalán "nem vág annyira fejbe", és könnyebben is kelek fel reggel, bár elaludni is kicsit tovább tart.



2022. márc. 13. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én Quetiapine-t szedek napi 250mg ot de hízáson kívül nem jelentkezett semmi, szinte meg sem érzem (600mg Amitrex mellett se)
2022. márc. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mire szeded? :)
2022. márc. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt az antipszicotikumot szedem, elég jó nekem. 600mg bipolárisra.
2022. márc. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És nektek nem volt, hogy helyettesítőt kaptatok a gyógyszertárban? Nem tudom, hogy rám a ketilept miért hat erősebben, mint a quetiapine.

Elvileg ugyanaz a hatóanyag.


Én borderline személyiségzavarra kaptam. Az a fő diagnózisom, de szerintem bipoláris depresszió is fennáll(hat).

2022. márc. 17. 20:37
 5/11 anonim ***** válasza:
13%
Nem létezik borderline, ez kitaláció, a hisztivel egyenértékű.
2022. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez mit okoz nálad?
2022. márc. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokat mozogjatok lehet kventiax mellett is fogyni.lenyeg hogy a máj miatt sok vizet kell inni.es napi 10-20bicaj séta kombó garantálom ,H ágyba rák estére.en ezt csinálom fél éve.a pszichiáter és a háziorvos tanácsára. Csak megosztom.hatha vkinek kell tanács is.de amíg nm aktívan dolgoztok mindennap a lelki egészségetekert addig jó mankonak a gyógyszer.de sajnos hosszú távon ellenjavalt.itt a tavasz.en alig vagyok benn a házban.2ruhameret lement amit a gyógyszer felrakott.de tudatos étkezés és aktív élet a kulcs.es tessék izzadni mert a bőrünk a legnagyobb kiválasztó szervunk és a gyógyszerek és a nem megfelelő étkezés méreg a testnek hosszabb távon.csak azért írtam igy,ha vki rakeres legyen ilyen válasz is.mindenki saját életéért felelős.
2022. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Km természetesen.
2022. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én most quetapine-t szedek , nem érzem de hat. Szedtem kventiaxot, na attól olyan voltam mint akit fejbe vertek kétszer ( pedig ugyan az a hatóanyag)
2022. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak írom,a két gyógyszer ugyanaz.marmint a hatóanyag.tobb néven fut.
2022. ápr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!