Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is tapasztal éles tárgyak...

Más is tapasztal éles tárgyak környezetében ilyet?

Figyelt kérdés

Amennyiben nem bírod a kegyetlenebb képeket, ne olvass tovább.

Pár esetet szeretnék leírni ami napról-napra kísért az éles tárgyakkal kapcsolatban.

A) Ha mondjuk csavarhúzóval vagy hústűvel van dolgom, mindig olyan érzésem van, mintha ellenem tudnának fordulni és egyenest a szemgolyómban kikötni. Ilyenkor takarom, dörzsölgetnem kell a szemeimet mert fájni kezdenek, ahogy elképzelem, hogyan történne mindez.

B) Ha kinyújtom a hasam, rögtön az a gondolat tör rám, mivan ha belemélyed egy penge. Ezért pl. felhúzom a térdeim vagy mindig egy párna van rajta ha fekszem.

C) Ha nyakrész nélküli felső van rajtam, pl. egy kapucnis pulcsi és a torkom alatti része a testemnek feszül, úgy érzem, mintha az a rész akármikor átvághatná a nyakam. Ezért mindig rángatom előre magamon.


Nagyon kényelmetlenné vált ez a viszonyom az éles tárgyakkal de nem mertem még beszélni róla senkinek, biztos nem tartanának százasnak. Lehet ez valami mentális betegség? Tapasztalt már más is ilyet és mesélne róla? Nagyon hálás lennék érte.


2022. márc. 18. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamiféle erős kényszergondolatok, ezen tudnak segíteni, kérj segítséget.
2022. márc. 19. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Találó a jelző. Köszönöm a választ.
2022. márc. 19. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!