Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az emberek többsége hogy él...

Az emberek többsége hogy él azzal a tudattal hogy minden amit valaha ember, vagy akár ő maga alkotott, vagy tett egyszer megszűnik létezni? Hogy fogadják el ezt az értelmetlenséget?

Figyelt kérdés

Igen depressziós vagyok régóta de szerintem mi látjuk jól a világot.

Már ott tartok hogy meglátom hogy egy nő megcsináltatja a körmét és gyomorgorcsom lesz attól hogy ez mennyire értelmetlen mikor úgyis lenő?

De ez nem elég, még ha nagy ember is valaki és halála után maradnak utána szép képek/épületek/festmények/felfedezések egyrészt ez neki akkor mar nem számít, másrészt egyszer vége lesz az egesz bolygónak és mindennek amit ember alkotott. Hogy éltek ebben a brutálisan értelmetlen körforgásban?

Ránézek egy több milliárd dollárt erő templomra, vagy kastélyra amit évszázadokig építettek és rosszul leszek a gondolattól, hogy ennyi energia bele lett ölve mikor egyszer a bolygónk porrá válik(vagy amivé majd fog)…

Igen be vagyok kattanva már de annyira nyomasztóan értelmetlen ez az egesz, hogy nem bírom elviselni ezeket a gondolatokat.


2022. márc. 19. 00:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: a gondolati dilemmákat illetően pszichológus segítségét kérheted.

A halállal való szembesülést mindenki megtapasztalhatja.

2022. márc. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljes mértékben azonosulni tudok Veled, lásd, nem is olyan rég írtam ki hasonló kérdéseket:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..



https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1104..



Csak nálam még a hangulatingadozás is közrejátszik, próbálom elhitetni magammal, hogy NEM depressziós vagyok, hanem realista. Semmit sem tudok...

Ha van kedved csevegni erről, írj, de nem muszáj.

2022. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!