Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy munkahelyet orvosi ok...

Ha egy munkahelyet orvosi ok (közelebbről: pszichológiai) miatt hagyok ott, de amúgy dolgoznék ott később, akkor mennyire számíthatok arra, hogy visszavesznek?

Figyelt kérdés
Erős a szorongásom, BPD-vel vagyok diagnosztizálva. Nagyon jó helyre vettek fel, de az az érzésem, hogy lehet, hogy nem fogom tudni most csinálni és intenzív terápiára kéne járnom.
2022. márc. 22. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Semennyire. Eleve így álltál neki dolgozni, hogy ilyen problémád van. Aztán elmész, mert neked orvosi kezelésre van szükséged. Ne számíts rá, hogy 3-5-7 hónap múlva érdekelni is fogsz bárki, mégha be is nyomod a mentális problémáim voltak kártyát is. Mert ugyan mi a garancia arra, hogy 2 hónap múlva nem leszel megint depressziós.
2022. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Attól függ milyen a munkaterület.
2022. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Eleve így álltál neki dolgozni, hogy ilyen problémád van."


A problémámról nem én tehetek, pénz nélkül meg nem lehet élni.

2022. márc. 22. 19:12
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

"A problémámról nem én tehetek, pénz nélkül meg nem lehet élni."


Mert így jobb, hogy lehúztál itt egy pár hónapot és máris menekülsz? Kifogja szerinted azt tolerálni, hogy te dolgozol 3 hónapot, aztán pihensz 2-őt, majd megint dolgozol 4-et és így tovább...


Az intenzív terápiádra meg járj akkor, mikor nem dolgozol. :)

2022. márc. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Kerdezo ne hallgass itt a gyakorisokra, 99%-uk csak beszolni jonnek ide mert igy elik ki a merguket masokon.


Sajnos itt Magyarorszagon semmilyen hosszu tavu tavolletet nem szeretnek a munkaltatok.


Rokonom Hollandiaban dolgozik, ott viszont o kiiratta magat 1 evre "kiegessel", azaz az uzemi orvos irta ki, de ott valami 90%-at megkapja a fizetesenek ez ido alatt.


Ezen felul ugy ment vissza 1 ev utan, hogy csak 4 orat dolgozott egy ideig.


Nem lehetetlen, kulfoldon.

2022. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mekkora a cég, lehet egy multinál megvárnak (ha, nagyon jól végezted a munkád) viszont sajnos egy kisebb vagy közép vállalat nem biztos, hogy tud majd várni rád.

Esetleg, ha üresedés lesz újra felvesznek bár ez nem jellemző.


Viszont kitartást neked <3 (úgyanúgy BPD-m van és tudom, hogy k”rva nehéz, nekem ami segített az a napi rutin)

2022. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez egy multicég, méghozzá egyébként nagyon normálisak, barátságosak, tehát nekem úgy tűnik, jó a vállalati kultúra.


Én nem táppénzre szeretnék menni, nem várnám el a cégtől, hogy "megvárjon", nem akarom a semmire kapni a pénzt. Csak annyit szeretnék, hogy ha arra van szükségem, hogy a mentális egészségem érdekében elmenjek egy rehabilitációs helyre, akkor utána, ha rendbejövök, akkor még legyen lehetőségem arra, hogy visszatérjek, mert a hely amúgy tetszik.

2022. márc. 22. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!