Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elhatalmasodott a testképzavar...

Elhatalmasodott a testképzavarom, úgy érzem a párom megerősíti. Miért csinálja ezt velem?

Figyelt kérdés

A párommal 8 éve vagyunk együtt. Én 22 éves vagyok, ő 34. Mindig is fontos szerepet töltött be az életemben a sport, versenyszerűen kézilabdáztam, maratonokat futottam, ebből kifolyólag izmosabb, atletikus testalkattal rendelkeztem, de nőiesen, tehát arányos volt, de már többször elhangzott hogy neki ez nem tetszik, a szavait idézve “ milyen már hogy, jobb formában vagyok, mint ő”. (Amit talán érdemes tudni hogy 176cm magas vagyok, és izmos testalkattal voltam 66kg, most jelenleg 58kg járok.)

Az ő életvitele, a munkájából kifolyólag sokat ül, nem is különösebben érdekelte az egészséges életmód, de ez nem foglalkoztatott, mivel elfogadtam ahogy van. Voltak gondjaink az utóbbi időben, mivel észrevettem hogy nagyon vékony lányokat nézeget, illetve egyre több hasonló lányt követett be, próbáltam vele megbeszélni, de passzív volt a témát illetően. Így szépen lassan elkezdtem egyre többet és többet edzeni, csökkentve az étkezéseket, hogy tetszek neki. Az elején úgy indult hogy megállok egy bizonyos határnál, de nem tudok, elhatalmasodott rajtam a testképzavar. A környezetem aggódik, és én is elkezdtem, nem merem elmondani senkinek, félek. Belenézek a tükörbe, látom hogy ez nem én vagyok. Kiállnak a csontjaim, be esett az arcom, a valaha erős, sportos lányból egy megtört idegen néz vissza rám.

A párommal próbáltam erről beszélni, de nem mond rá semmit, csak dicsér hogy milyen jól nézek ki. A háziorvosomnál voltam más ok miatt kontrollvizsgálaton és elkezdett kérdezősködni, pszichiátriaval fenyegetőzött. Rettenetesen elvagyok keseredve, mert úgy érzem kettéhasadok, mindenemet jelenti a párom, és érzem hogy ez nem egészséges, de egyben a dicsérete minden ezzel járó gyötrelmet felül ír. Miért hagyja hogy ezt tegyem magammal?

Tudom, nem neki kell a problémámat megoldani, de hidegzuhanyként ért a felismerés hogy mit teszek magammal, csak azért hogy neki jó legyen… Fogalmam sincs hol kezdjem hogy ne jussak egy visszafordíthatatlan veszélyes állapot felé.

A válaszokat, és a tanácsokat előre is szeretném megköszönni, illetve azt is hogy elolvastad.



2022. márc. 23. 14:37
 1/7 Metionin ***** válasza:
100%
Van az a pont, ahol a saját érdekedet előrébb kell helyezned a párod érdekénél. Ez most pont az. Soha semmiféle pasi/nő nem ér annyit, hogy az ember tönkretegye miatta az egészségét. Ezen gondolkodj el. Ha a fickó nem képes felfogni, hogy az egészséged érdekében le kell állnod a fogyással, akkor szépen húzzon el és szedjen fel egy olyan lányt, akit nézeget.
2022. márc. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

14 évesen dugtatok???

Pedofil hajlamai vannak a pasinak,azért nézeget vékony kislányos nőket.Te már öreg vagy neki,még most szakíts vele,mert meg fog csalni!

2022. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem ezt hívják testképzavarnak, ez megfelelési kényszer, kevéssé szakszerűen mondva hülyeség. Ha neked az az ember jelenti a mindenedet, aki tönkretesz, azon a gyakori közönsége nem tud segíteni.

(Azért benne van a pakliban a kamukérdés lehetősége is, emlékeztet a stílus a szokásosra. Aki mentálisan ennyire ki van borulva, az nemigen tud ennyire átgondoltan fogalmazni.)

2022. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jobban jársz, ha te is elkezdesz más után nézni,

ahelyett hogy függőségben maradnál tőle, és tönkretennéd magad miatta.

Ennyit nem ér más ember.

2022. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Uram atyam, dobd ki ezt a pasit. Vekony lanyokat nezeget, kesobb titokban kezd el beszelgetni veluk... elobb-utobb meg is csal.
2022. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Társfüggőség. Erre keressél szaksegítséget. A fickónak meg ragasszál fel egy csontkollekciót a monitorára, és nézegesse azt.
2022. márc. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Te 14 ő 26 volt amikor összejöttetek. Egyértelmű, hogy a kislányokra bukik, ezért is tetszik neki az extra sovány, kislányos alkat. Én a helyedben gyorsan kiszállnék ebből a kapcsolatból. Én egyébként 16 évesen lettem evészavaros és most 35 évesen sem vagyok gyógyult, Ez a betegség tönkreteszi az embert, hidd el annyit nem ér egy férfi sem.
2022. márc. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!