Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen tanácsot adott neked a...

Milyen tanácsot adott neked a terapeutád a problémádra, mennyire találtad hasznosnak?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha a problémát is leírnátok, amire mondta. Aki több terapeutánál (vagy bármi más hasonló szakembernél) is volt, ő leírhatja mindegyik tanácsát.

2022. márc. 24. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nekem hiperaktivitáshoz mondta, hogy rágózzak mert az segíti a koncentrációt, ne egyek csipszeket mert a sok ízfokozó felgyorsít. Kerüljem a koffeint, az energiaitalt és a cukros üdítőket. Elalvásnál használjak mobil appokat, ami segíti az elalvást. Ez használ is. Próbáljak önmagam lenni behúzott kézifékkel:)
2022. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évig jártam, de nem adott tanácsot. Szülőtől leválás volt a probléma.
2022. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Szorongás miatt jártam aminek egyik oka a túlgondolkodás és hajlamos vagyok a végletekben gondolkodni ilyen nagyon nagy szavakkal. Azt mondta hogy mellőzzem a nagy szavakat mert azért lesz a bolhából elefánt. És tényleg működik.
2022. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Elvileg nem szabadna egy terapeutának “tanácsokat adnia a problémádra”, mert pont az lenne a lényeg, hogy nem eltüntetni kell azt valami tüneti kezeléssel, trükközéssel, hanem körüljárni a terapeuta vezetésével, megnézni, hol gyökerezik, miket okozott az életedben és minél jobban megismered az eredetét, működését, következményeit, annál jobban kikopik az életedből. Ellenben ha valami “tanácsot” megszívlelve háttérbe szorítanád, elfelejtheted ezt a tartós és hosszú távú megoldást. Az én terapeutám mindössze nézőpontokat szokott felvetni, megmutatja, hogy néz ki a viselkedésem a másik irányból, mások nézőpontjából vagy hogy amit én másoktól a saját bedrótozottságom alapján egyféleképp étek, az mennyi más dolgot jelenthet még. De semmit nem jelent ki úgy, mintha valami szent igazság lenne, csak felvetés szintjén megkérdezi, hogy mit gondolok róla. Én eléggé professzionálisnak tartom őt ezért.
2022. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Elsősorban nem tanácsot ad. Ami tanácsot adott az bevált. Hosszú lenne leírni.
2022. márc. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző

Falcolási, gyógyszer abúzálási késztetésre adott tanácsot.

Ezek: hangos zene, éneklés, tánc, jég szorítás, gondolatban kiabálás, mozgás, esti gyszer bevétele. Esetleg pici alkohol (ritkán iszok, ezért meri tanácsolni).

2022. márc. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!