Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetek magamon, ha...

Hogyan segíthetek magamon, ha hirtelen magányos lettem?

Figyelt kérdés

Szóval szorongásos és depressziós betegségeim vannak és nemrég elköltözött a nagyobb gyerekem, a kisebb meg nagyon keveset van itthon. Mindkettőjüknek a barátnője van, a nagyobb dolgozik, a kicsi jövőre érettségizik. Élik az életüket, ez persze teljesen természetes és így van jól. Egy testvérem van, az évek során nagyon sokat segített, de neki is megvan az élete, családja van, rengeteget dolgozik, sok barátjuk van, évente pár alkalommal találkozunk.


Tökéletesen megértem, hogy mindenki elfoglalt, nem ér rá. De én így az évek során, meg most az utolsó pár hónapban szinte teljesen egyedül maradtam. És hát a depresszióm fél évig borzalmas volt, mostanában kezdek kicsit jobban lenni. Nem dolgozom, szóval az emberi kapcsolataim napi fél-egy órában kimerülnek (szerencsére van még egy-két barátnőm, velük találkozom, jóban vagyok egy-két szomszéddal, velük beszélgetek egy kicsit).

Hétvégén teljesen egyedül vagyok, számolom az órákat, hogy elmúljon, mert azért hétköznap kicsit több alkalmam van másokkal találkozni.

Olvasni már nagyon régóta nem olvasok, a filmeket sajnos elkezdtem unni, csetelni tudnék pár emberrel, de zavar, idegesít, fáraszt, nem tudok jól reagálni.

Milyen dolgokat próbálhatnék meg, mit csináltatok vagy csináltok hasonló helyzetben?



2022. márc. 26. 10:34
 1/9 A kérdező kommentje:
...
2022. márc. 26. 10:39
 2/9 anonim ***** válasza:
Önfejlesztés, önmegvalósítás, nyelvtanulás, monitorozás, taichi
2022. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem akarom firtatni az elmagányosodás okait, de őszintén, ha neked 18 éves gyereked van, hány éves vagy, hogy "nem dolgozol"? Szerinted oké ez a 18 éves gyerekeddel szemben, akit még anyagilag támogatni kell? Jó, ne essünk bele mindenféle kognitív csapdába, szóval feltételezhetjük, hogy rohadt gazdagok vagytok és nem kell dolgoznod. De mégis mit vársz? "Szerencsére van még egy-két barátnőm, velük találkozom". Munka mellett ez az egy-két barátnő is tökéletesen kielégítené a szocializációs igényeidet.


Summa summárum,

-ha nem vagy lerobbanva (azaz leszázalékolva nem mondvacsinált, hanem valódi okokból)

-nem vagy még nyugdíjas

-nem kell ápolni, gondozni senkit ami miatt nem tudsz dolgozni


Akkor rossz hírem van számodra: egy lusta hisztis anya vagy. Édesapám szorongásos depressziós betegként eljárt dolgozni, ez csak belemagyarázás és ront a helyzeten az otthoni begubózás.

2022. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bipoláris beteg vagyok és agorafóbiás vagyok.
2022. márc. 28. 13:28
 5/9 A kérdező kommentje:
Örülök neki, hogy anyukád szorongásos depresszióval tud dolgozni. Amikor én abban a stádiumban voltam, én is tudtam. (Ez a diagnózis szokott az első diagnózis lenni nagyon sok emberél, nálam is.)
2022. márc. 28. 13:30
 6/9 A kérdező kommentje:

De amúgy még hordj el mindennek, biztosan jól szórakozol.


Én meg elmegyek házimunkát végezni, mert egyelőre még nem vagyok annyira gazdag, hogy bejárónőm legyen.

2022. márc. 28. 13:31
 7/9 anonim ***** válasza:

"Bipoláris beteg vagyok és agorafóbiás vagyok."


Apumról van szó, agorafóbiával. Nem tud a mai napig sem vonaton, sem kocsiban utazni. Régebben ezerszer súlyosabb volt, de mégis eljárt dolgozni. Viszont a betegséggel kapcsolatban fogok írni egy üzenetet.

2022. márc. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

2

Köszönöm szépen.


Nyelvet nem tudok tanulni, a memóriám teljesen elromlott a gyógyszerektől.


Mi az a monitorozás?


A tai chi tök jól hangzik. Esetleg tudsz könyvet ajánlani?

2022. márc. 28. 13:55
 9/9 A kérdező kommentje:

7

Ez nem verseny. Megállapítható, hogy az élet nem úgy néz ki, hogy "apukám agorafóbiás, de mégis tud dolgozni, bebebe, te is agorafóbiás vagy, te meg nem tudsz, bééééna".


Én meg egyedül neveltem fel két gyereket, szinte nulla segítséggel és nagyon nehéz anyagi körülmények között.


Na, ki nyert?


Nyilván senki nem nyert, az ember próbálja meg megcsinálni azt, amire képes. Egyébként ismétlem, én is dolgoztam agorafóbiásan is.


Apukád egyébként hogy tudott bemenni dolgozni? Biciklivel? Vagy busszal?

2022. márc. 28. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!