Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni, ha annyira...

Mit lehet tenni, ha annyira "lámpalázas" vagyok, hogy zavarja a munkámat (csak új munkahelynél, munkábaállás és betanulás alatt) ?

Figyelt kérdés
Sztresszelek, van, hogy annyira lefagyok, hogy leblokkol az agyam, hogy nem tudok gondolkozni, idiótán viselkedem, mindent elrontok.

2022. márc. 26. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt a kulcs az, hogy ne "szégyeld", ne félj attól, hogy "jaj, meglátják, mit szólnak". Ha eluralkodik rajtad a lámpaláz és leblokkolsz, nyugodtan mondd ki, hogy ne haragudjatok, de új neked a helyzet és "kicsit" izgulsz, akár el is lehet poénkodni. Megfognak érteni. :)
2022. márc. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam. Sok ismeretlenes az egyenlet, ne várd, hogy itt megtalálod a választ. Egy jó pszichológus tud ebben segíteni. Nekem a sport és a kognitív viselkedésterápia vált be. Azóta már csak nagyon ritkán érzek "lámpalázat". De azt is csak akkor ha kb. 100 ember előtt kell előadást tartanom.
2022. márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Szociális fóbia nevű betegség egyik tünete.

Olvass róla a neten,ha rád illik néhány tünet,akkor fordulj pszichiáterhez,főleg akkor,ha fiatal vagy!

Arra figyelj,hogy gyógyszert ne szedj,mert az csak max. a tüneteket enyhíti,de nem oldja meg a problémát,és szenvedés róla lejönni!

Pia és egyéb baromságok sem megoldás!

Csak természetes kezelést vállalj be,ha eljutsz odáig.

Adott esetben sajnos nem olyan egyszerű a megoldás,mint ahogy az 1-es írja.

Aki ebben benne van,annak nem úgy megy,hogy csak "elpoénkodjuk",ráadásul az emberek főleg egy munkahelyen nem értik meg az ilyet,hanem még jobban viccet űznek belőle.

Tapasztalatból tudom az egészet,hogy működik.

2022. márc. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is nagyon izgultam új helyen. Nincs szoc fóbom. Nem blokkoltam le. Orvosom szerint nem kóros mértékű volt.
2022. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Teljesen nem blokkoltam már le, csak sokat bénáztam, estére elfáradok a semmiben, mert a stressz "leszívja" az energiámat.
2022. márc. 28. 20:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is leszívja. Nem tudok mit kitalálni. Pedig szívesen adnék tanácsot.


Gyszert is szedek. Nagyobb adaggal álmos lennék.

2022. márc. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Relaxáció (főleg autogén tréning, az igazoltam hatékony) és mindfulness meditáció segíthet. Utóbbihoz küldök linket. Ismert és elismert orvos és terap hanganyagja gyakorláshoz:

[link]

2022. márc. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!