Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos szorongást meg lehet...

Súlyos szorongást meg lehet szüntetni? Ha pszichiáterhez megyek vele, akkor tud segíteni, akár gyógyszerrel?

Figyelt kérdés

Szerencsére a fő munkahelyemen irodában dolgozok infósként, így alig kell emberekkel beszélnem. Viszont amikor kell, akkor alig tudok beszélni, csak fojtott hangon. Szerintem azt hiszik a munkatársaim, hogy mindenkit utálok, mert szinte senkihez nem szólok. Másodállást akartam a hétvégékre keresni (étterem vagy ilyesmi), de félek az új emberektől. Az életem volt a konditerem, a lezárás óta újra akarom kezdeni, de nem bírok oda se elmenni.

Mondanom se kell, hogy így ismerkedni se tudok. (Pedig a kinézetemmel és az eszemmel nem lenne baj, csak az önbizalmammal.) A szorongás teljesen megbénít, nem tudok teljes életet élni. Középiskola elején sokat bullyingoltak (vörös haj miatt), ráadásul szegény családban nőttem fel, biztos, hogy ezeken nem tudom magam túltenni.

28 éves leszek, de ahogy idősebb leszek, ahelyett, hogy javulna, csak egyre rosszabb. Mindig szorongó típus voltam, de 3-4 éve még teljesen normális voltam. Van erre valami gyógyszer vagy mit tudok tenni?



2022. márc. 27. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Van rá gyógyszer, de az igazi megoldás nem az lesz, hanem pszichológus.

Vannak szorongásoldó gyógyszerek, de ha okos vagy, mint írod, igazán utána nézhetnél a neten :) Főleg, hogy infós is vagy :)

2022. márc. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Egy jó pszichológushoz menj (ha az első nem válik be, válts), gyógyszer nem tud önbizalmat adni, csak vesét meg májat károsítani.
2022. márc. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első körben a kognitív terápiát javaslom. A pszichiáter esetleg ír neked megfelelő gyógyszert is, ha szükségesnek látja.

Hasznos lehet, ha utánaolvasol az önbizalom-fejlesztés témakörének.

2022. márc. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Terápia az elsődleges megoldás. Gyógyszer is sokat tud segíteni. Antidepi, nyugtató, antipszichotikum vagy Pregabalin. Ha nyugtatót írna, kérdezz rá a Pregabalinra. Nyugtató (Frontin/Xanax, Rivotril) az egyetlen gyógyszettípus, ami függőséget okoz. Pregabalin kevésbe. A többivel nincs ilyen gond.
2022. márc. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért az túlzás, hogy a pregabalin ne okozna fuggőséget. Nagyjából a benzokhoz hasonlóan nehéz letenni és nem ritka a tolerancia sem, tehát nem sokkal biztonságosabb hosszútavon a nyugtatónál.
2022. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt írtam, hogy kevésbé okoz függőséget, nem azt, hogy nem okoz.


Orvosom szerint kevésbé alakul ki tolerancia. Letenni is kőnnyebb.


Szeded? Milyen tapasztalatod van vele?

2022. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyógyyzer mellé javaslok mindfulness meditációt. Elismert és ismert orvos és terap hanganyagja.

[link]

Autogén tréning (relaxáci, elismerten hatékony) is.

2022. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eléggé úgy tűnik, hogy szociális fóbia.
2022. márc. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!