Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió. Hogyan induljak...

Depresszió. Hogyan induljak el a gyógyulás ösvényén?

Figyelt kérdés
Kb. 10 éve vagyok depressziós, és megtanultam élni vele. De már párkapcsolatban élek, és észrevettem, hogy a párom viszont nehezen viseli, ezért szeretnék javítani a mentális egészségemen. Azonban van egy nagy problémám; nem tudom megfogalmazni a gondolataim és érzéseim. Az egyszerűek mennek: dühös vagyok, szomorú vagyok, boldog vagyok. De a komplexebb érzések okát és mivoltát már nem tudom meghatározni. Hogyan kezdjem el a gyógyulást? Találhatok olyan szakembert, aki megérti, hogy nem tudok mindent elmondani neki?

2022. márc. 30. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Ezt tanulta a szakember.
2022. márc. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van olyan szakember.


Furán hangozhat, de segíthet az egyik mindfulness gyakorlat tisztábban látni az érzéseket. Csalódott, frusztrált, kiábrándult, aggályos. Nekem segít.

Az együtülni a nehézségekkel gyakorlat ilyen. Vagy a gondolatok.

Linkelem Dr. Perczel Frontos Dóra (pszichiáter és terap) hanganyagát.

2022. márc. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem mindenkinek segít. Egy próbát megér. Igazoltan hatékony

2022. márc. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasznos, köszönöm! A mindfulnesst én is nagyon ajánlom, segít eligazodni az érzésekben, érzetekben, segít a jelenben lenni és együtt lenni a nehéz érzésekkel.
2022. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!